Hendrik Vestmann

30.04.1974, Tartu

Hendrik Vestmann on lõpetanud koorijuhtumiseriala Tallinna Muusikakeskkoolis Eda Kõrgemägi klassis (1992) ning Eesti Muusikaakadeemias Ants Üleoja juures (1996). 2002. aastal lõpetas ta EMA orkestridirigeerimise erialal Jüri Alperteni käe all ning magsitriõppe Wolf-Dieter Hauschildi juhendamisel Karlsruhe Kõrgemas Muusikakoolis.

Hendrik Vestmann on pälvinud Gustav Ernesaksa õppestipendiumi (1995), täiendanud ennast Hispaanias Vitoria-Gasteizis Euroopa Koorijuhtide Akadeemias (1998) ning osalenud Jonas Aleksa, Uroš Lajovici, Wolf-Dieter Hauschildi, Jorma Panula, Peter Gülke ning Fabio Luisi meisrtikurustel. Ta on töötanud saksa dirigendi Gerd Albrechti assistendina ning talle on omistatud Bayreuthi Festivali stipendium.

2006. aastal sai Hendrik Vestmann Weimaris Hermann Abendrothi nimelisel dirigentide konkursil eripreemia ja tuli Berliinis prestiižse Saksa Dirigendipreemia (Deutsche Dirigentenpreis) konkursil kolme parema hulka.

Oma esimesed kogemused teatridirigendina sai Hendrik Vestmann Heidelbergi teatris, kus ta debüteeris Rossini ooperiga „Tuhkatriinu“. Heidelbergis töötas ta aastatel 2002–2004. Teater Vanemuise muusikajuhi ja peadirigendi kohustusi täitis Vestmann aastatel 2004–2006.
Aastast 2006 töötas Vestmann Münsteri teatris ooperitrupi esimese kapellmeistrina. Hooajast 2013/2014 asus Vestmann tööle Theater Bonni ooperitrupi muusikalise juhina ning alates hooajast 2016/2017 on Hendrik Vestmann Oldenburgi Riigiteatri muusikaline juht ja peadrigent, esimeseks esietenduseks uues ametis oli Giuseppe Verdi ooper „Macbeth“.

Lisaks on Hendrik Vestmann külalisena juhatanud Rahuvsooperis Estonia, Luxemburgi Grand Théâtre’is, St. Galleni teatris, Mannheimi Rahvusteatris, Karlsruhe Badische Staatstheateris, Aacheni teatris, Hannoveri Riigiteatris, Grazi Ooperis ja Berliini Koomilises Ooperis.

Hendrik Vestmann on dirigendina töötanud Nõmme Linnaorkestriga (1997–2001) ning alates 2001. aastast seisnud mitme väljapaistva peamiselt saksa orkestri ees, sh Kesk-Saksa (MDR) Ringhäälingu Sümfooniaorkester, Duisburgi Filharmoonia orkester, Bochumi Sümfooniaorkester, Düsseldorfi Sümfooniaorkester, Halle Filharmoonia orkester, Saarlandi riiklik orkester, Brandenburgi riigiorkester, Herfordi Nordwestduetsche Philharmonie ning Tampere Filharmoonia orkester ja Grazi Filharmoonia orkster.

Ajal, mil Vestmann juhatas Pärnu Linnaorkestrit, tõi ta esiettekandele Rauno Remme, Toomas Trassi, Rein Rannapi, Gennadi Tanieli, Timo Steineri, Ülo Kriguli, Kairi Kose jt eesti heliloojate uudisloomingut. Ta juhatab plaadil „Winter Classics“ (Antes, 1998), kus kõlab Johann Sebastian Bachi, Antonio Vivaldi, Franz Gruberi, Martin Lutheri jt muusika.

Hendrik Vestmann on Deutsche Musikrat Dirigentenforumi (2002) ja programmi Maestros von Morgen (2004) liige.

© EMIK 2016

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).