Helin Kapten

21.11.1952 Türi

Helin Kapten on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli klaveri erialal Helju Aguri juhendamisel ning 1976 Tallinna Riikliku Konservatooriumi Bruno Luki klassis. Aastatel 1979–1982 täiendas Helin Kapten end Leningradi Konservatooriumis Sofia Vakmani klassis ning 1993. aastal korrepetitsiooni erialal Hamburgi Kõrgemas Muusika- ja Teatrikoolis.

Helin Kapten on töötanud alates 1976. aastast Tallinna Muusikakeskkoolis ning 1983. aastast Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (dotsent alates 1994). Alates 1997. aastast on Kapten olnud kammermuusikaosakonna juhataja ja lauluosakonna pedagoog-assistent ning alates 2004. aastast saateklassi professor. Helin Kapteni õpilaste hulka kuuluvad teiste seas Ain Anger, Aile Asszonyi, Ave Sikk, Ene Rindesalu jpt. Aastatel 1989–1997 töötas Helin Kapten Estonia teatris ooperi kontsertmeister-repetiitorina, ta on esinenud kontsertidel lauljate saatjana ja teinud salvestusi Eesti Raadio fondi. Kapten on töötanud ka Vaasa Ooperis ja Jyväskylä Konservatooriumi ooperistuudios ning teinud loomingulist koostööd paljude lauljate, sh G. Ahrensi, J. Anvelt-Skarafoni, Shen-Xiangi, L. Agosti, M. Lehttineni, V. Noreikaga ning dirigentidega (C. F. Cillario, Zheng Xiao Ying, E. Pehk, N. Järvi, A. Volmer, T. Kapten jt).

Helin Kapten on olnud korrepetiitoriks paljudele noortele Eesti lauljatele, kes on edukalt esinenud rahvusvahelistel konkurssidel, sh. Ain Anger, Rauno Elp, Aile Asszonyi, Merle Silmato, Meeli Tammu jt. Ta on esinenud klaverisaatjana Eestis, Soomes, Rootsis, Hollandis ja Venemaal. Lisaks on ta andnud meistrikursusi Eestis, Soomes, Rootsis, Itaalias ja Saksamaal sh. 1993 Göteborgi Kõrgemas Muusikakoolis, 2003 Itaalias Triestes Tartini nimelises Konservatooriumis ja 2005 Weimaris Liszti nimelises Kõrgemas Muusikakoolis. Helin Kapten on aktiivne osaline Eesti kontserdielus, koos tunnustatud eesti lauljatega on ta ette valmistanud ja ettekandele toonud hulga vokaalkammerkontserte.

Helin Kapten on alates 1992. aastast Eesti Teatriliidu liige.


© EMIK 2013

 

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).