Lembit Orgse

01.11.1960 Tartu

Lembit Orgse alustas klaveriõpinguid Nõmme Laste Muusikakoolis Taivo Lesta juhendamisel. Klaveriõpingud jätkusid Tallinna Muusikakeskkoolis, mille Orgse lõpetas õpetajate Riina Gerretzi, Reet Vanaselja ja Bruno Luki juhendamisel 1979 ning edasi Tallinna Riiklikus Konservatooriumis Bruno Luki ja Kalle Randalu klaveriklassis, mille Orgse lõpetas 1984. aastal. 1982 võitis Orgse Čiurlionise nimelisel konkursil Vilniuses 2. koha. Aastatel 1988–1990 täiendas ta end Leningradi Konservatooriumi assistentuuris Vladimir Nilseni käe all ning 2004. aastast jätkas õpinguid Eesti Muusikaadeemias, kus omandas doktorikraadi Lilian Semperi ja Toomas Siitani juhendamisel.

Lembit Orgse on töötanud klaveriõpetajana Nõmme Laste Muusikakoolis (1982–1994). 1986. aastast alates töötab Orgse Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis, kus ta 1991. aastast on klaveriosakonna juhataja ja aastal 2002 oli direktori kohusetäitja. 1988–2005 töötas Orgse ühtlasi Tallinna Muusikakeskkoolis ja 1994. aastast alates on ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia õppejõud. Aastast 2002 ka varajase klahvpillimuusika ajaloo jt. metoodiliste ainete lektor. Tema õpilaste hulka kuuluvad pianistid Marko Martin, Mati Mikalai, Piret Väinmaa, laulja ja pianist Katrin Lehismets jt.

Lembit Orgne on esinenud pianisti ja klavessinistina Eestis, Soomes, Rootsis, Saksamaal, Lätis ja Venemaal. Ta on võtnud osa paljudest festivalidest sh Haapsalu ja Viljandi Vanamuusikafestival, Tallinna barokkmuusikafestival ja Tallinna orelifestival. Orgse mitmekülgses repertuaaris on suur osa barokkmuusikal, ta on esmaesitanud Eestis kõik J. S. Bachi prantsuse ja inglise süidid (2005–2007). Lisaks on ta esitanud ja salvestanud Eesti Raadio Kammerorkestriga J. S. Bachi klavessiinikontserte.

Lembit Orgse on teinud koostööd Tallinna Barokkorkestri, Tallinna Kammerorkestri, Pärnu Linnaorkestri ja Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga tuues esmaettekandele Peeter Vähi „Concerto piccolo“. Basso continuo mängijana on Orgse osalenud mitmesuguste suurvormide, sh J. S. Bachi passioonide ja kantaatide, F. G. Händeli oratootiumide, C. Monteverdi vesprite ettekannetel. Lisaks on ta teinud koostööd paljude solistidega, kelle hulgas Olev Ainomäe, Neeme Punder, Elar Kuiv, Pille Lill, Uku Joller jt. ning ansamblitega, sh Estonia puhkpillikvintett, Tallinna Keelpillikvartett, Hortus Musicus jt. Alates 2005. aastast on Lembit Orgse Eesti Klaveriõpetajate Ühingu aseesimees ning Eesti Interpreetide Liidu Liige.


© EMIK 2013

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).