Oksana Sinkova

14.09.1978, Tallinn
Eesti Interpreetide Liidu liige

Eesti üheks väljapaistvamaks flöödisolistiks peetav Oksana Sinkova lõpetas 1997. aastal flöödi erialal Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli (õpetajaks Kaljo West), 2002. aastal cum laude Eesti Muusikaakadeemia (juhendajateks Neeme Punder, Matti Helin ja Imants Sneibis) ja 2006. aastal samas õppeasutuses magistriõppe. Õppeaastal 2004/2005 täiendas Sinkova end Hamburgi Muusika- ja Teatrikõrgkoolis Mosche Aron Epsteini juures.
Alates 2006. aastast õpib jätkab ta õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia doktorantuuris. Sinkova on osalenud paljudel meistrikursustel, mille juhendajateks on olnud Maarika Järvi, Patrick Gallois, Renate Greiss-Armin, Jean-Claude Gerard, Liisa Ruoho jpt.

Oksana Sinkova on võitnud esikohti mitmel mainekal konkursil, sealhulgas üleliidulisel konkursil „Noor virtuoos“ (1991), Eesti Muusikaakadeemia ja Sibeliuse Akadeemia vahelisel Johann Sebastian Bachi konkursil (1998), Eesti Muusikaakadeemia Bachi konkursil (2000) ja Eesti puhkpillimängijate konkursil (2008). Lisaks pälvis ta 1999. aastal Yamaha stipendiumi, oli konkurssfestivali „Con Brio“ (2000) ja Andrejs Jurjansi rahvusvahelise konkursi (2001) finalist ning rahvusvahelise konkursi „Pacem in Terris“ laureaat (2005).

Alates 1999. aastast on Sinkova töötanud Narva Sümfooniaorkestri flöödirühma külaliskontsertmeistrina ja 2000. aasta Vanemuise orkestri flöödirühma kontsertmeistrina. Veel on ta osalenud European Festival Orchestra, Hortus Musicuse Akadeemilise orkestri, Nõmme Linnaorkestri ning Haapsalu Linnaorkestri töös.

Oksana Sinkova on andnud soolokontserte Eestis, Lätis, Leedus, Soomes, Saksamaal, Kreekas ja Hollandis, mänginud erinevates kammeransamblites ning soleerinud Tallinna Kammerorkestri, Vanemuise Sümfooniaorkestri, Narva Sümfooniaorkestri, Tartu Kammerorkestri, Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli Sümfooniaorkestri ja Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli Sümfooniaorkestri ees.

***

Sinkova mängus domineerisid tugev artistlikkus, virtuoossus, selge toon ja oskus panna publik end kuulama. /…/ Tehniliselt ja muusikaliselt on tegemist kõrgetasemelise ja andeka flöödimängijaga, kes haaras oma tõlgendusega kaasa orkestrandid ja dirigendigi.
Nele-Eva Steinfeld. Noored puhkpillitalendid. – Sirp, 29. jaanuar 2009

© EMIK 2011

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).