Kai Ratassepp

22.03.1970 Tallinn
Eesti Interpreetide Liidu liige

Pianist Kai Ratassepp on hinnatud kammermuusik nii klassikalise repertuaari kui ka nüüdismuusika interpretatsiooni poolest. Rohkelt ametlikke tunnustusi on pälvinud klaveriduo Kai Ratassepp – Mati Mikalai.

Kai Ratassepp lõpetas 1988. aastal Tallinna Muusikakeskkoolis Ruuta Tarase ja Lilian Semperi klaveriklassi ning jätkas õpinguid Eesti Muusikaakadeemias Lilian Semperi ja Peep Lassmanni juhendamisel. 2007. aastal omandas ta Peep Lassmanni juhendamisel Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia doktorikraadi. Ta on täiendanud end Andrei Gavrilovi, Ralf Gothóni ja Arbo Valdma meistriklassides.

Kai Ratassepp on võitnud auhindu mitmetel vabariiklikel ja rahvusvahelistel klaverifestivalidel Belgradis (1990), Vilniuses (1991) ja Tallinnas (1994, 1996). Ta on andnud soolokontserte ning esinenud kammeransamblitega Eestis, Leedus, Soomes, Rootsis, Saksamaal, endises Jugoslaavias ja Venemaal. Olulisim ja tunnustatuim tema kammerkoosseisudest on klaveriduo Mati Mikalaiga. Teised tihedamad ansamblipartnerid on olnud näiteks saksofonist Virgo Veldi ja klarnetist Madis Kari.

Kai Ratassepp töötab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ja Tallinna Muusikakeskkooli klaveriõppejõuna.

© EMIK 2008

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).