Niina Murdvee

04.05.1950 Tallinn
Eesti Interpreetide Liidu liige
Lepo Sumera Ühingu liige
Eesti Keelpilliõpetajate Ühingu asutaja- ja kauaagne juhatuse liige

Niina Murdvee lõpetas 1968. aastal Tallinna Muusikakeskkooli Ivi Tiviku viiuliklassis ning 1973. aastal Tallinna Riikliku Konservatooriumi Vladimir Alumäe ja Harald Aasa juhendamisel. Viiuliõpingud jätkusid Halida Ahtjamona juures Moskva Gnessinite nimelise Muusikapedagoogika Instituudi (praegune Venemaa Muusikaakadeemia) assistentuur-stažuuris, mille ta lõpetas 1987. aastal. 2008. aastal kaitses Murdvee doktorikraadi Eesti Muusika ja Teatriakadeemia juures.

Murdvee töötab pedagoogina Tallinna Muusikakeskkoolis ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Tema õpilased on olnud näiteks Kristel Pappel, Tarmo Truuväärt, Mikk Murdvee, Kristjan Hallik, Mari Targo, Danae Taamal jt. Ta on esinenud ettekannete ja meistriklassi kursustega mitmetel üritustel Eestis, Soomes, Venemaal. Samuti on olnud paljude konkursside, festivalide, konverentside ja suvelaagrite korraldustoimkonnas.

Niina Murdvee on andnud kontserte Eestis, Venemaal ja Rootsis. Tema kauaaegsed ansamblipartnerid on olnud Nata-Ly Sakkos ja Piret Aidulo. Veel on ta esinenud koos Vello Sakkose, Heljo Sepa, Peeter ja Piia Paemurru, Rolf Uusvälja, Kadri-Ann Sumera ja paljude teistega. Ta on teinud rohkelt salvestusi Eesti Raadiole ja Eesti Televisioonile ning olnud mitmete eesti heliloojate viiuliteoste esmaettekandja. Eriline lähedus on Niina Murdveel Heino Elleri, Ester Mägi ja Lepo Sumera loominguga.

Niina Murdvee on kirjutanud palju muusikaartikleid ja arvustusi ajakirjas "Sirp" ja "Muusika" ning aastatel 1989-2002 toimetanud ajakirja "Keelpilliõpetaja". 2017. aastal ilmus tema toimetamisel raamat oma isast Vladimir Alumäest ("Vladimir Alumäe. Rektor, interpeet, pedagoog", Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia).

© EMIK 2009

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).