Lydia Rahula

09.01.1948 Paide
Eesti Kooriühingu liige alates 1982. aastast
Eesti Muusikaõpetajate Liidu liige alates 1990. aastast
Eesti Meestelaulu Seltsi liige alates 1988. aastast

Dirigent Lydia Rahula on üks omanäolisemaid eesti koorijuhte.

Lydia Rahula lõpetas Tallinna Pedagoogilise Instituudi muusikateaduskonna koorijuhtimise ja muusikapedagoogika erialal, kus tema õppejõududeks olid Heino Kaljuste ja Ants Sööt. Ta on end täiendanud mitmetel rahvusvahelistel koolitustel, sealhulgas Norras Carl Hogseti kursustel (1995, 1997), Londonis Royal Festival Hallis (1997), Saksamaal Marktoberdorfis seminaridel „Ligeti tuleb kooli“ jm.

1988. aastal asutas Lydia Rahula Tallinna Poistekoori ja kooristuudio, olles tänaseni koori kunstiline juht ja peadirigent. Lisaks poistekoori juhatamisele töötab Rahula Tallinna 21. Koolis muusikaõpetaja-metoodikuna. Tema õpilaste hulka kuuluvad Lauri Liiv, Rauno Tagel, Toomas Tohert, Koit Toome, Kelli Uustani jpt.

Alates 1987. aastast on Lydia Rahula olnud dirigent ja üldjuht Tallinna ja Tartu laulupidudel ning aastal 2003 asutas ta üleriigilise Eesti Lastekoori.

Tema tööd on hinnatud riiklikul tasandil Valgetähe V klassi ordeni ja Tallinna teenetemärgiga. Samuti on talle omistatud 1994. aastal “Aasta Õpetaja“ ja “Haridustöö eesrindlane” aunimetused. 1997. aastal pälvis ta rahvakultuuri sihtkapitali aastapreemia silmapaistvate tulemuste eest eesti meestelaulu järelkasvu koolitamisel ning 2002. aastal sai ta Riho Pätsi Koolimuusika Fondi stipendiumi.

© EMIK 2010

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).