Mihkel Kütson

11.09.1971 Tallinn

Mihkel Kütson on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli 1989. aastal muusikateooria erialal René Eespere juhendamisel. Õpingud jätkusid Ants Sootsi käe all Eesti Muusikakadeemias kooridirigeerimise alal. 1992. aastal suundus Kütson DAAD-stipendiaadina (Deutsche Academische Austauschdienst) õppima prof Klauspeter Seibeli dirigeerimisklassi Hamburgi kõrgemas muusika- ja teatrikoolis, mille ta lõpetas 2001. aastal.

2002. aastal liitus Kütson Saksa muusikanõukogu toetusprogrammiga Dirigentenforum, mille raames on ta osalenud Kurt Sanderlingi, Kurt Masuri, Claus Peter Flori, Fabio Luisi, Peter Gülke, Bernhard Kontarsky jt meistrikursustel. 2006. aastal pälvis Kütson esimese dirigendina Saksa dirigendipreemia (Deutsche Dirigentenpreis).

Mihkel Kütson on töötanud Teater Vanemuise muusikajuhina, Hannoveri Riigiteatri esimese kapellmeistrina ja Schleswig-Holsteini teatri peadirigendina. Hooajast 2012/13 on Kütson Krefeldi ja Mönchengladbachi teatri ning Niederrheinische Sinfoniker’i peadirigent.

Mihkel Kütson on teinud koostööd arvukate saksa orkestritega, teiste seas Stuttgarti Raadioorkester, Berliini Raadio Sümfooniaorkester, Hamburgi NDR Sümfooniaorkester, WDR Sümfooniaorkester, Viini Tonkünstler-orkester, Dortmundi Filharmoonikud, Berliini Saksa Sümfooniaorkester, Hannoveri NDR Raadioorkester, Bremeni Saksa Kammerfilharmoonikud, Ateena ja Thessaloniki iiklikud sümfooniaorkestrid, Taiwani Rahvuslik Sümfooniaorkester, Iiri Rahvuslik Sümfooniaorkester, Varssavi Filharmoonikud, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester jt.

Peamiselt teatridirigendina töötav Mihkel Kütson on juhatanud üle 50 ooperiettekande, nende seas Nielseni „Maskeraad“, Prokofjevi „Tuhkatriinu“, Tšaikovski „Jevgeni Onegin“ ja „Mazeppa“, Puccini „Tosca“, „Boheem“, „Madame Butterfly“, „Turandot“, „Le Villi“ ja „Õde Angelica“, Verdi „Maskiball“, „Aida“, „Trubaduur“, „Stiffelio“ ja „Rigoletto“, Mascagni „Talupoja au“, Leoncavallo „Pajatsid“, Mozarti „Cosi fan tutte“ ja „La finta giardiniera“, Straussi „Elektra“, „Roosikavaler“ ja „Salome“, Rossini „Sevilla habemeajaja“, Wagneri „Rienzi“ ja „Lohengrin“, Massenet’ „Manon“, Humperdincki „Kuningalapsed“ ja „Hans ja Grete“, Weberi „Nõidkütt“, Britteni „Peter Grimes“, Janáčeki „Katja Kabanova“, Ambroise Thomas’ „Hamlet“, Mussorgski „Boris Godunov“ jt.

Mihkel Kütsoni koduleht.


© EMIK 2021

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).