Harry Traksmann

17.11.1973 Tallinn
Eesti Interpreetide Liidu liige

Viiuldaja Harry Traksmann on mitmekülgne muusik, kelle olulisematest koosseisudest (NYYD Ensemble, Tallinna Kammerorkester ja Uus Tallinna Trio) ükski ei saa repertuaaris läbi nüüdismuusikata. Traksmann on hinnatud nii solisti, kammermuusiku kui ka orkestrandina.

Harry Traksmann alustas viiuliõpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis Tiiu Peäske viiuliklassis aastal 1981 ning jätkas 1992. aastal Eesti Muusikaakadeemias professor Jüri Gerretzi juures.

1996. aastal pälvis Traksmann diplomi Tallinnas toimunud Heino Elleri nimelisel rahvusvahelisel viiuldajate konkursil Tallinnas. 1998. aastal osales ta pianist Marrit Gerretz-Traksmanniga Kuhmo rahvusvahelisel duodekonkursil Soomes.

Harry Traksmann on tegutsenud kammermuusikuna paljudes erinevates ansamblites. Uus Tallinna Trioga (tšellist Kaido Kelderi ja pianist Marrit Gerretz-Traksmanniga) on saavutatud arvukalt konkursipreemiaid. Alates orkestri asutamisest 1993. aastal töötab Harry Traksmann Tallinna Kammerorkestris, aastast 1997 kontsertmeistrina ning on esinenud Tallinna Kammerorkestri ees ka solistina. Alates 1997. aastast osaleb Harry Traksmann ka NYYD Ensemble’i töös ning mängib NYYD Ensemble’i keelpillikvartetis, mille koosseisu kuuluvad praegu veel viiuldaja Juta Õunapuu, vioolamängija Torsten Tiebout ja tšellist Leho Karin.

Harry Traksmann on salvestanud mitmeid plaate ECM-ile, sealhulgas Arvo Pärdi, Erkki-Sven Tüüri ja Heino Elleri teoseid.

© EMIK 2008

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).