Ralf Taal

27.03.1974 Tallinn
Eesti Interpreetide Liidu liige

Pianist Ralf Taal lõpetas 1992. aastal Tallinna Muusikakeskkooli Maigi Pakri ja Bruno Luki ning 1998. aastal Eesti Muusikaakadeemia Lauri Väinmaa ja Peep Lassmanni juhendamisel. Taal on end täiendanud ka Eesti Muusikaakadeemia magistriõppes Peep Lassmanni juures. Ta on osalenud Kalle Randalu, Arbo Valdma, Petras Geniušase, Boris Bermani ja paljude teiste meistrikursustel.

Ralf Taal on edukalt esinenud mitmetel riiklikel ja rahvusvahelistel konkurssidel: esikohad Ústí nad Labemi noorte pianistide konkurssil (1989), Griegi 150. sünnipäevale pühendatud vabariiklikul pianistide võistlusel (1993), Eesti pianistide konkursil (1994) ja noorte interpreetide konkurssfestivalil „Con Brio“ (1994). 1995. aastal pälvis Taal Schuberti-nimelisel rahvusvahelisel pianistide konkursil Dortmundis noorima finalisti eriauhinna.

Ralf Taal on alates 1993. aastast töötanud kontsertmeistrina Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ja 1998. aastast Estonias. Klaveriõppejõuna töötab Taal 1998. aastast Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis ning 2003. aastast Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.

Oma esimese soolokontserdi andis Ralf Taal 1992. aastal. Alates sellest ajast on ta esinenud nii solisti kui ka kammermuusikuna Eestis, Soomes, Rootsis, Norras, Saksamaal ja Lätis. Ta on soleerinud peaaegu kõigi Eesti orkestrite ees, esitanud ligi 20 instrumentaalkontserti (sealhulgas Raimo Kangro ja Tõnis Kaumanni uudisloomingut) ning teinud koostööd selliste dirigentidega nagu Eri Klas, Paavo Järvi, Arvo Volmer, Olari Elts, Tõnu Kaljuste, Anu Tali, Jüri Alperten, Leo Krämer jt.

Ralf Taal on olnud ansamblipartneriks paljudele vokaal- ja instrumentaalsolistidele: Mati Palm, Pille Lill, Helen Lokuta, Indrek Vau, Toomas Vavilov, Andrus Haav, Vincent David, Kristine Opolais, Marie-Helen Aavakivi jt.

2020. aastal ilmus Ralf Taalil koos viiuldaja Marie-Helen Aavakiviga CD Johannes Brahmsi, Eduard Tubina, Franz Schuberti ja César Francki muusikaga viiulile ja klaverile.

Eesti Raadiole on Taal salvestanud nii soolorepertuaari (Schubert, Chopin) kui ka ansamblimuusikat (koos Helen Lokuta, Iris Oja ja teistega).

© EMIK 2010

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).