Liisa Randalu

24.03.1986

Liisa Randalu on Eestis sündinud ja Saksamaal Karlsruhes üles kasvanud vioolamängija. Randalu alustas kõrgkooliõpingud esialgu viiuli erialal Stuttgartis ning jätkas siis vioola erialal Frankfurdi Kõrgemas Muusikakoolis (Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Frankfurt am Main) prof Roland Glassli õpilasena. Sellele järgnesid magistriõpingud Berliini Hanns Eisleri nimelises Kõrgemas Muusikakoolis (Hochschule für Musik Hanns Eisler Berlin) prof Friedemann Weigle käe all. Kammermuusika alal on Randalu täiendanud end Kölnis (Hochschule für Musik Köln) prof Harald Schonewegi juures ja Madridis (Escuela Superior de Música Reina Sofía) prof Günter Pichleri juhendamisel.

Randalu on osalenud Michael Kugeli, Hariolf Schlichtigi ja Thomas Riebli meistriklassides. Ta on pälvinud stipendiume sellistelt saksa toetusfondidelt nagu Hertie-Stiftung, Villa Musica Mainz, Oscar ja Vera Ritteri fond ning Studienstiftung des deutschen Volkes.

Liisa Randalu võitnud mitmeid rahvusvahelisi konkursse nii solistina kui ka kammermuusikuna. Ta on üles astunud koos Tallinna Kammerorkestriga, noorteorkestriga Deutsche Streicherphilharmonie, Berni Sümfooniaorkestriga, kammerorkestriga Camerata Salzburg ja Bambergi Sümfooniaorkestriga.

2012. aastast on Liisa Randalu vioolamängija mainekas saksa ansamblis Schumann Quartett, mis on saavutanud esikoha rahvusvahelisel Schuberti-nimelisel kammermuusikakonkursil Grazis (2012), Grand Prix’ rahvusvahelisel kvartettide konkursil Prantsusmaal Bordeaux’s (2013), pälvinud Jürgen Ponto Fondilt edukate konkursitulemustega noortele ansamblitele antava rahalise auhinna koos esinemisvõimalusega saksa muusikafestivalidel (2014) ning olnud nomineeritud briti muusikajakirja BBC Music Magazine’i 2016. aasta auhinnale kategoorias „Aasta uustulnuk“. Schumann Quartett’i koosseisus on Randalu üles astunud maailmakuulsatel kontserdilavadel nagu Concertgebouw Amsterdam, Wigmore Hall Londonis, Viini Konzerthaus and Musikverein jt ning olulisematel muusikafestivalidel nii Euroopas kui ka väljaspool seda. 2009. aastast on Schumann Quartett olnud resideeruvaks ansambliks Robert-Schumann-Saal’is Düsseldorfis ja 2016. aastast Lincoln Center’is New Yorkis. Liisa Randalu on Schumann Quartett’iga salvestanud neli CD-albumit, millest album „Landscapes“ pälvis saksa plaadikriitukute auhinna (German Record Critics’ Award, 2017) ning album „Intermezzo“ koostöös soprani Anna Lucia Richteriga Opus Klassiku auhinna (2019).

Randalu on vioolamängijana aktiivselt tegev ka koosseisus nimega Albrecht Mayer Quartet, kellega koos on ta üles astunud muuhulgas Rheingau muusikafestivalil, Heidelberger Frühling festivalil, Berliini Filharmoonias ja Müncheni Herkulessaalis.

Lisaks interpreeditegevusele annab Liisa Randalu 2016. aastast külalisena tunde Kronbergi Akadeemia juures asuvas Emanuel Feuermanni Konservatooriumis ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning töötab alates 2019. aastast vioolaõppejõuna Frankfurdi Kõrgemas Muusikakoolis.

Liisa Randalu mängib Napoli meistri Giovanni Pistucci 1880. aastatel valmistatud vioolal.


© EMIK 2021

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).