Mikk Langeproon

4.07.1995
Eesti Interpreetide Liidu liige

Mikk Langeproon alustas akordioniõpinguid Tallinna Muusikakoolis, kus tema õpetajateks olid Igor Jõeleht ja Kristel Laas. Seejärel jätkas ta klassikalise akordioni erialal Tiina Välja juures Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis, mille lõpetas kiituse ning hõbemärgiga. Paralleelselt õpingutega Otsa-koolis lõpetas Langeproon kuldmedaliga ka Kadrioru Saksa Gümnaasiumi. Bakalaureusekraadi (2017) ja magistrikraadi (2019) on Langeproon omandanud Sibeliuse akadeemias Helsingis, kus teda juhendas professor Matti Rantanen. Õppeaastal 2017/2018 täiendas Langeproon end üliõpilasvahetuse programmi raames Austrias Grazi Muusikaülikoolis professor Janne Rättyä juures.

Mikk Langeproon on korduvalt saanud auhinnalisi kohti vabariiklikel akordionikonkurssidel, sealhulgas võitis ta 2014. aastal Eesti Noorte Akordionistide konkursi vanemas vanusegrupis. Langeproon on esindanud Eestit edukalt ka rahvusvahelisel tasandil, muuhulgas saavutas ta II koha 2013. aastal mainekal Vilniuse rahvusvahelisel akordionikonkursil. 2011. aastal tunnistati Langeproon Tallinna Muusikakooli parimaks instrumentalistiks ning aastatel 2012, 2013 ja 2014 Otsa-kooli akordioniosakonna silmapaistvaimaks õpilaseks. 2013. aastal võitis ta Maxima Tulevikutalendi tiitli, 2016. aastal pälvis Viimsi valla „Aasta muusik“ tiitli, 2014. aastal sai ta konkursi Round Table eripreemia. 2016. aastal esines ta edukalt Eesti Rahvusringhäälingu korraldatud noorte klassikaartistide telekonkursil „Klassikatähed“. Aastal 2017 osales Langeproon konkursil „Noor Helilooja“, kus tema teos akordionile ja fagotile pääses finaali.

Mikk Langeproon esineb nii solistina kui ka kammermuusikuna, ta on andnud kontserte Soomes, Norras, Leedus, Lätis, Venemaal, Saksamaal ning Austrias. Ta on üles astunud ka Eesti raadios ja televisioonis. Langeproon on osalenud mitmete akordionikonkursside žüriitöös ning erinevatel meistrikursustel.

Langeprooni 2020. aasta tähelepanuväärsemate esinemiste seas oli helilooja Tauno Aintsi akordionikontserdi maailmaesiettekanne Helsingi Kammerorkestriga dirigent James Salomon Kahane juhatusel Temppeliaukio kirikus.

Mikk Langeproon kuulub Eesti Interpreetide Liitu ning on alates 2019. aastast Eesti Akordioniliidu juhatuse liige.


© EMIK 2020

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).