Lasse Joamets

4.02.1973, Tartu
Soome Muusikute Liidu (Suomen Muusikkojen Liitto) liige alates 1997

Lasse Joamets alustas viiuliõpinguid 6-aastaselt Virve Vääri käe all. Ta on õppinud Tallinna Muusikakeskkoolis Ivi Tiviku viiuliklassis (1985–1991) ning lõpetanud 1996. aastal Eesti Muusikaakadeemia professor Mari Tampere juhendamisel.

Lass Joametsa professionaalne karjäär algas 20 aastasena kui ta asus tööle teise viiuli mängijana Tallinna Kammerorkestris, liikudes üsna ruttu orkestri abikontsertmeistriks. Samal ajal alustas Joamets ka Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri koosseisus esimese viiuli rühmas. Aastatel 1997–2010 töötas ta Lapi Kammerorkestri kontsertmeistrina ning alates 2011.  aastast tegutseb Joamets Oulu Sinfonia I kontsertmeistrina.

Viimase paarikümne aasta jooksul on Joamets astunud külaliskontsertmeistrina üles Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris mh Neeme Järvi, Olari Eltsi ja Gennadi Roždestvenski juhatamisel. Ta on esinenud solistina mh Hiinas ja Jaapanis Tallinna Kammerorkestri, Eesti Muusikaakadeemia Sümfooniaorkestri, Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Vanemuise Sümfooniaorkestri, Lapi Kammerorkestri ja Oulu Sinfoniaga.

Lasse Joamets on teinud koostööd väga paljude kammermuusikutega, kõige enam aga astunud üles koos pianistist venna Tanel Joametsaga. Klassikalise muusika esitamise kõrval on Joamets mänginud ka country- ja džässansamblites.

2008. aasta veebruaris pälvis Joamets Soome Osuuspankki poolt välja antud „Helmi“ („Pärli“) preemia Lapi kultuurielu edendamise eest.

© EMIK 2020

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).