Maari Ernits

29.04.1986, Põlvamaa
Eesti Inteprreetide Liidu liige

Sopran Maari Ernits alustas lauluõpinguid Tartus Heino Elleri nimelises muusikakoolis Karmen Puis lauluklassis. Bakalaureuse kraadi omandas ta kiitusega Hollandis Amsterdami Konservatooriumis professor Sasja Hunnego lauluklassis. Aastatel 2015– 2017 oli Maari Ernits Hollandi Rahvusliku Ooperiakadeemia liige, kus omandas magistrikraadi. Õpingute ajal oli tal võimalus töötada selliste dirigentidega nagu Antony Hermus, Walter Althammer ja Clark Rundell. Hetkel täiendab ta ennast New Yorgis David L. Jonesi laulustuudios.

Maari Ernits on osalenud paljudel rahvusvahelistel meistrikursustel erinevate programmide raames, sh International Vocal Arts Institute (New Yorgis – 2018, Montrealis – 2018 ja Tel Avivis – 2014), Canto Vocal Program (Zagrebis – 2015 ja Toulousis – 2017, 2019), Académie Internationale d'été de Nice (Nizzas), Moravian Masterclass Tšehhis ning Miami Wagner Institute (Floridas – 2019). Tema meistrikursuste juhandajad on olnud Ira Siff, Linda Watson, Michaela Schuster, Sherrill Milnes, Joan Dornemann, Pierre Audi, David Jones, Lorraine Nubar, Timothy Cheek, Liora Maurer, Lucy Arner jt.

Maari Ernits on olnud edukas olulistel rahvusvahelistel konkurssidel. Suurimateks saavutusteks on jõudmine finaali viie parima sekka dramaatilistele sopranitele mõeldud konkursil „Elizabeth Connell Prize for Dramatic Sopranos“ Sydneys, Austraalias (2018) ja poolfinaali Lõuna-Koreas toimunud rahvusvahelisel laulukonkursil „Seoul International Music Competition“ (2019).

Aastal 2017 omistas Hollandi Wagneri Ühing Maari Ernitsale Wagneri stipendiumi, mille raames oli tal au külastada Wagneri teatrit Bayreuthis ja anda kontsert Amsterdamis Wagneri Ühingu korraldatavate ürituste raames.

Rahvusooperis Estonia debüteeris Maari Ernits Domna Saburovana Nikolai Rimski-Korsakovi ooperis „Tsaari mõrsja“ (2020). 2019. aasta suvel esitas ta Bulgaarias Varna muusikafestivali raames Giacomo Puccini ooperi „Õde Angelica“ nimiosa. Aastal 2016 tegi Maari Ernits oma debüüdi Hollandi Rahvusooperi suurel laval Giacomo Puccini ooperis „Manon Lescaut“ madrigalilaulja rollis jagades lava Eva-Maria Westbroekiga pearollis (dirigent: Alexander Joel, lavastaja: Andrea Breth). Hollandi Rahvusliku Ooperiakadeemia liikema on ta laulnud Nõida Engelbert Humperdicki ooperis „Hansuke ja Greteke“, Printsi Jules Massenet’ ooperis „Tuhkatriinu“, Click A-d Hanna Kulenty kaasaegses ooperis „The Mother of Black-Winged Dreams“ ja Donna Elvirat Wolfgang Amadeus Mozarti ooperis „Don Givoanni“. Lisaks on ta esitanud stseene Giuseppe Verdi ooperist „Aida“ (Aida), Pjotr Tšaikovski ooperist „Jevgeni Onegin“ (Tatjana) ning Richard Wagneri ooperitest „Lohengrin“ (Elsa), „Valküür“ (Sieglinde) ja „Tristan ja Isolde“ (Isolde).

Teatritöö kõrval on Maari Ernits ka aktiivne kontsertlaulja. 2018. aastal esines ta Amsterdami Muziekgebouw’s Pjotr Tšaikovski lauludega. Ta on esitanud Gustav Mahleri tsüklit „Rückerti laulud“ Amsterdami sümfooniaorkestriga Con Brio Willem de Bordesi juhatusel. Tihe koostöö seob teda Hollandi klaveritrio Brackman Trio’ga. 2018 aastal debüteeriti koos Rotterdami kontsertsaalis De Doelen Dmitri Šostakovitši laulutsükliga „Seitse romanssi Aleksandr Bloki sõnadele“. Samuti on Ernits toonud trioga ettekandele Richard Wagneri tsükli „Wesendoncki laulud“. Tema kontserdikavades on kõlanud veel Richard Straussi, Jean Sibeliuse, Sergei Rahmaninovi, Robert Schumanni jt vokaalmuusika. Eestis on ta on andnud kammerkontserte koos pianistide Irina Oja ja Kadri-Ann Sumeraga.

Maari Ernitsa koduleht

© EMIK 2020

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).