Silvia Ilves

31.08.1992, Pärnu
Eesti Interpreetide Liidu liige

Tšellist Silvia Ilves on tegev nii soolo- ja kammermuusikuna kui ka orkestrandina. Ilves on osalenud aktiivselt meistrikursustel, esinenud solistina orkestrite ees ning saavutanud auhinnalisi kohti rahvusvahelistel konkurssidel. 

Esimesed muusikatunnid sai Ilves kaheaastasena oma emalt, kes õpetas talle klaverit ja laulmist. Silvia Ilves on üles kasvanud viie õega, kes kõik on muusikalise hariduse saanud Tallinna Muusikakeskkoolis ning kellega koos on ta laval üles astunud ja kontserte andnud juba varasest lapsepõlvest peale. Tšelloõpinguid alustas Ilves kuueaastaselt Tallinna Muusikakeskkoolis Mart Laasi juures, jätkates alates 2010. aastast Eesti Muusika-ja Teatriakadeemia (EMTA) bakalaureuseõppes, kus teda on juhendanud Peeter Paemurru, Henry-David Varema ning Marko Ylönen. Praegu õpib Silvia Ilves EMTA prof Henry-David Varema tšelloklassis.

Silvia Ilves on mitmete konkursside laureaat: rahvusvaheline noorte muusikute konkurss Tallinnas (I koht, 2002 ja 2003); Eesti Keelpilliõpetajate Ühingu üleriigiline noorte viiuldajate ja tšellistide konkurss Tallinnas (I koht, 2003 ja 2007); rahvusvaheline noorte muusikute konkurss Eestis (II koht, 2004); August Dombrovski nimeline rahvusvaheline keelpillimängijate konkurss Riias (III koht, 2005); Euroopa muusikaperekondade võistlus Prantsusmaal (I koht, 2005); rahvusvaheline tšellistide konkurss Liezenis (II koht, 2006); Suure-Jaani Muusikafestivali tšellistide konkurss (I koht, 2009); Eesti Keelpilliõpetajate Ühingu üleriigiline noorte keelpillimängijate konkurss-festival (I koht, 2010); Eduard Tubina nimeline keelpillimängijate konkurss (II koht, 2015); rahvusvaheline Artur Kapi nimeline konkurss (II koht ja mitmed eripreemiad, 2019). 2016. aastal osales Silvia Ilves Eesti Rahvusringhäälingu korraldatud noorte klassikaartistide telekonkursil „Klassikatähed“, kus ta saavutas II koha ja EMTA eripreemia.

Silvia Ilvese osalemised orkestritöös: Eesti Riiklik Sümfooniaorkester (hooajal 2015/16), Eesti Sinfonietta (alates aastast 2013), Põhjamaade Sümfooniaorkester (alates aastast 2015). Ta on mänginud ka paljudes ansamblites, sh dirigent Kristjan Järvi ansamblis Absolute Ensemble. Tihe koostöö on Silva Ilvesel koos oma õdedega ansamblis The Ilves Sisters. 2016. aastal andis ta oma pianistist õe Liidia Ilvesega välja plaadi „Ilves Sisters’ Classical Favourites“, millel kõlavad klassikalise muusika palad tšellole ja klaverile. Ilves on ka armastatud muusik meelelahutusmaailmas, andes kontserte elektritšellol. Silvia Ilves teeb aktiivset koostööd nii pop- kui ka klassikalise muusika artistidega, nende seas pianist Age Juurikas, helilooja Rein Rannap, kitarrist Paul Neitsov, dirigent Kristjan Järvi, laulja Uku Suviste jpt. Aastast 2018 töötab Silvia Ilves Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris tšellorühma mängijana.

Silvia Ilvese koduleht


© EMIK 2020

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).