Valle-Rasmus Roots

26.07.1994
Eesti Interpreetide Liidu liige

Valle-Rasmus Roots alustas tšelloõpinguid Mart Laasi tšelloklassis 2001. aastal Tallinna Muusikakeskkoolis, mille lõpetas 2013. aastal Mart Laasi ning Henry-David Varema õpilasena. 2017. lõpetas ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (EMTA) bakalaureuseõppe ning 2020. aastal magistriõppe, mõlemad cum laude prof Varema tšelloklassis. Bakalaureuseõpingute jooksul on tema õpetajaks olnud ka prof Marko Ylönen. Õppeaastal 2015/16 õppis Roots vahetusüliõpilasena Berliini Kunstide Ülikoolis (Universität der Künste Berlin) prof Wolfgang Boettcheri tšelloklassis ning õppeaastal 2017/18 Helsingi Kunstiülikooli Sibeliuse akadeemias prof Ylöneni tšelloklassis. 2017–2020 õppis Roots ka orkestridirigeerimise erialal prof Jüri Alperteni juhendamisel, 2020. aasta sügisest jätkuvad dirigeerimiseõpingud prof Paul Mägi klassis.

Valle-Rasmus Roots on osutunud edukaks osavõtjaks mitmetel konkurssidel. Tema hiljutisim saavutus on I preemia Balti muusikakõrgkoolide keelpillimängijate konkursil 2018. aasta detsembris Leedus, Vilniuses. Ta on Eesti noorte keelpillimängijate konkurss-festivali laureaat (2011 ja 2013). Koos pianist Auli Lonksiga saavutas ta 2015. aastal kammermuusikakonkursil In Corpore laureaaditiitli. Ta on Yamaha stipendiumikonkursi võitja (2016).

Valle-Rasmus Roots on osalenud mitmetel kursustel ja meistrikursustel väljapaistvate tšellistide juhendamisel, nende seas David Geringas, Wolfgang Boettcher, Niccholas Jones, Marko Ylönen, Francis Gouton jt. Aastatel 2011–2013 oli Valle-Rasmus Roots maineka Astona International suveakadeemia täisstipendiaat.

Roots on korduvalt soleerinud Tallinna Kammerorkestriga, TMKK sümfooniaorkestriga, Baden-Badeni Filharmoonia orkestriga ning EMTA sümfooniaorkestriga. 2019. aasta kevadel debüteeris ta Pärnu Linnaorkestri ees, soleerides Antonín Dvořáki tšellokontserdis orkestri 25. hooaja lõppkontserdil. Valle-Rasmus Roots on ka aktiivne kammermuusik. Tema sagedaseks ansamblipartneriks on pianist Sten Lassmann.

Valle-Rasmus Roots mängib Celeste Farotti 1904. aastal valminud tšellol, mille on tema kasutusse andnud Eesti Pillifond.


© EMIK 2020
(täiendatud august 2020)

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).