Marta Paklar

27.09.1990, Tallinn

Sopran Marta Paklar on tuntust kogunud nii solisti kui ka ansamblilauljana. Tema särava ja selge tämbriga häält võib kuulda nii kodu- kui välismaise publiku ees. Marta Paklar töötab regulaarselt selliste ansamblitega nagu Madalmaade Bachiühing, Collegium Vocale Gent ja Collegium 1704 ning selliste kodumaiste kollektiividega nagu barokkansambel Floridante ja Studio Vocale.

Marta Paklar alustas laulmist kuueaastaselt tütarlastekooris "Ellerhein" ning sai koori solistina juba varakult suure esinemiskogemuse nii konkurssidel kui ka rahvusvahelistel kontserdireisidel. Edasi õppis ta Tallinna Georg Otsa nimelises muusikakoolis Marika Eensalu juures klassikalist laulu ning astus seejärel Haagi Kuningliku konservatooriumi vanamuusikaosakonda, mille lõpetas 2016. aastal bakalaureusekraadiga Maria Acda lauluklassis. Ajaloolise esituspraktika spetsialistidest juhendasid teda Peter Kooij, Jill Feldman, Pascal Bertin, Robin Blaze ja Michael Chance. Hetkel jätkab ta õpinguid prof. Angelika Luz'u juures Saksamaal Stuttgardi Muusika ja Kaunite Kunstide Ülikoolis (Hochschule für Musik und Darstellende Kunst). 

Marta Paklar on laulnud soolopartiisid sellistes suurvormides nagu Giacomo Carissimi “Jefta lugu” (Filia roll, dirigent Jos van Veldhoven), Johann Sebastian Bachi soolokantaat “Mein Herze schwimmt in Blut” BWV 199 (dirigent Jaap ter Linden), Missa A-duur BWV 234 ja Missa F-duur BWV 233 (dirigent Toomas Siitan), Antonio Vivaldi “Dixit dominus” (dirigent Peter van Heyghen), Joseph Haydni “Missa Sancti Nicolai” (dirigent Tõnu Kaljuste) ning Georg Philipp Telemanni “Deus, judicium tuum” (dirigent Vaclav Luks) ja “Johannes-Passion” TWV 5:30 (dirigent Hans-Christoph Rademann).

Marta Paklari koduleht

EMIK 2019