Signe Sõmer

15.06.1991
Eesti Interpreetide Liiidu liige

Signe Sõmer alustas klarnetiõpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis Vahur Vurmi juhendamisel. Bakalaureusekraadi omandas ta Sibeliuse Akadeemias Harri Mäki juhendamisel (2013) ning magistrikraadi Yehuda Giladi juhendamisel Los Angeleses Colburni konservatooriumis (2016). Lisaks kuuluvad olulisemate õpetajate hulka Olli Leppäniemi ja Toomas Vavilov. Signe Sõmer on vabariikliku puhk- ja löökpillimängijate konkursi laureaat (2012) ning Bratislavas toimunud üle-euroopalise konkursil “New Talent” poolfinalist (2012).

Alates 2017. aastast on Signe Sõmer Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri klarnetirühma kontsertmeister. 2016. aastal töötas ta klarnetirühma külaliskontsertmeistrina Uus-Meremaal Aucklandi Filharmooniaorkestris. Lisaks on Signe Sõmer osalenud ka teiste orkestrite töös, sh Helsingi Linnaorkester, Tapiola Sinfonietta, Soome Rahvusooperi orkester, Norra Rahvusooperi orkester, Eesti Festivaliorkester, Põhjamaade Sümfooniaorkester ning Tallinna Kammerorkester. Tal on olnud võimalus esineda mitmete tuntud dirigentide, sh Neeme Järvi, Paavo Järvi, Esa-Pekka Saloneni, Sir Neville Marrineri, Hannu Linttu, Vladimir Ashkenazy ning Stéphane Denève’i juhatusel. Solistina on ta esinenud Tallinna Muusikakeskkooli Sümfooniaorkestri, Tallinna Kammerorkestri ning Colburni Sümfooniaorkestri ees.

Aktiivse kammermuusikuna on Signe Sõmer võtnud osa mitmetest konkurssidest ning teinud koostööd selliste nimekate muusikutega nagu Fabio Bidini, Ariana Ghez, Robert deMaine, Roberto Diaz ja Andrew Bain. Ta kuulub puhkpillikvinteti Reval Wind koosseisu ning on osalenud Klassikaraadio haridusprojektis “Klassikaraadio tuleb külla”.