Tiiu Sisask

19.01.1986, Tallinn
Eesti Interpreetide Liidu liige alates 2015

Tiiu Sisask lõpetas 2005. aastal Tallinna Muusikakeskkooli Kersti Sumera klaveriklassis ning jätkas õpinguid Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemias, mille magistrantuuri lõpetas 2013. aastal professor Ivari Ilja käe all. Ta on täiendanud end Saksamaal Karlsruhe Muusikakõrgkoolis professor Kalle Randalu juures. Aastal 2015 lõpetas ta EMTA magistrantuuri kammeransambli erialal professor Matti Reimanni juhendamisel. Hetkel jätkab ta õpinguid EMTA doktorantuuris professor Matti Reimanni ja professor Kristel Pappeli juures. Lisaks on ta osalenud mitmetel meistrikursustel, juhendajateks Walter Blankenheim, Vera Gornostajeva, Gil Garburg, Arvo Pärt jt.

Tiiu Sisask on edukalt osalenud mitmetel olulistel konkurssidel, ta on saavutanud koos viiuldaja Mari Targoga esimese koha Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammermuusika konkursil (2007) ja koos pianist Maila Laidnaga kolmanda koha XXV Rooma Rahvusvahelisel klaveriduode konkursil (2015). Ta on teinud koostööd lauljatega Yin Jie, Sigrid Mutso ja Anna Dõtõna ning Euroopa Kultuuripealinna Segakooriga (dirigent Veronika Portsmuth). Samuti on ta esinenud soolokontsertidega Eestis, Soomes, Rootsis ja Saksamaal. Tiiu Sisask on töötanud Vanalinna Hariduskolleegiumis kontsertmeistri ning klaveriõpetajana.

Tiiu Sisask on mitmete oma isa, helilooja Urmas Sisaski teoste esmaesitaja. Koos on nad esinenud regulaarselt Muusikatähetornis Jänedal ja astronoomiahuviliste kokkutulekutel. Tiiu Sisask on salvestanud Urmas Sisaski muusikat Klassikaraadiole koostöös trompetist Mart Kiviga. Aastal 2015 osales ta Urmas Sisaski šamanistlikul multimeediaetendusel „Universumi armastus”.

© EMIK 2018

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).