Linda-Anette Verte

9.01.1993, Tallinn
Eesti Interpreetide Liidu liige

Linda-Anette Verte on lõpetanud 2012. aastal Tallinna Muusikakeskkooli õp. Mari Tampere-Bezrodny õpilasena. Õpingud jätkusid Tampere-Bezrodny käe all Sibeliuse Akadeemias Soomes, mille ta lõpetas bakalaureusekraadiga 2016. aastal. Hetkel jätkab ta samas magistrantuuris. Ta on osalenud Michael Vaimani, Daniel Nodeli, Päivyt Melleri, Anna-Liisa Bezrodny, Pavel Bermani, Oleg Krõssa, Olivier Charlieri, Sergei Kravtšenko, Jessica Linnebachi jt meistrikursutel.

Linda-Anette Verte on osalenud arvukatel festivalidel ja konkurssidel ning saavutanud mitmeid auhinnalisi kohti, sh 2. koht ja eripreemia Tõnu Kõrvitsa teose „Eleegia üksindusele” eest Eesti Keelpillimängijate Konkursil Tallinnas (2015), laureaaditiitel, Klassikaraadio auhind ning Viini klassika parima esituse eripreemia koos pianist Sten Heinojaga I Eesti Klaverikammermuusika konkursil (2015), 3.koht rahvusvahelisel Paolo Serrao nimelisel konkursil Itaalias (2015) ja 1. preemia rahvusvahelisel konkursil „Renaissance” Armeenias (2014).

Alates hooajast 2016/2017 töötab Linda-Anette Verte Vanemuise sümfooniaorkestri kontsertmeistrina. Hooajal 2015/2016 valiti ta mängima praktikandina Kanada Rahvusliku Kunstide Keskuse orkestrisse. Lisaks on ta osalenud Eesti Sinfonietta, Eesti Festivaliorkestri ja Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri töös ning õpetanud viiulit Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis.

Linda-Anette Verte on solistina esinenud Venemaal, Taanis, Rootsis, Soomes, Ameerika Ühendriikides, Saksamaal ja Ukrainas. Ta on soleerinud Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Vanemuise Sümfooniaorkestri, Pärnu Linnaorkestri, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Sümfooniaorkestri, Haapsalu Kammerorkestri, Uue Tänava Orkestri ning kammerorkestri Kiievi Solistid (Ukraina) ees ning teinud koostööd selliste dirigentidega nagu Paul Mägi, Jüri Alperten, Mikk Murdvee, Kaspar Mänd, Atso Almila, Rasmus Puur ja Erki Pehk. Tema kammermuusika-partnerite hulka kuuluvad pianistid Sten Heinoja, Andre Hinn ja Tanel Joamets ning tšellist Theodor Sink.

2017. aasta kevadel ilmus Linda-Anette Vertel luuleraamat-CD „Kahe südamega“ sooloviiuliteostega ja enda luulega, mida loeb näitleja Harriet Toompere.