Johan Randvere

14.01.1990, Võru
Eesti Interpreetide Liidu liige

Johan Randvere, oma põlvkonna üks eredamaid muusikuid, alustas klaveriõpinguid Võru Muusikakoolis õpetaja Merike Kappi juures ning jätkas Tallinna Muusikakeskkoolis Marja Jürissoni ja professor Ivari Ilja klaveriklassis. Aastal 2016 lõpetas ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuri professor Ivari Ilja juhendamisel. Aastatel 2012–2015 täiendas Johan Randvere end Milano G. Verdi nimelises konservatooriumis professor Valerio Premuroso käe all. Ta on osalenud Andrei Gavrilovi, Ronan O’Hora, Rolf Plagge, Hui-Ying Liu-Tawastsjerna, Julian Martini ja Frederic Rzewski meistriklassides.

Johan Randvere on pälvinud väljapaistvaid preemiaid erinevatel konkurssidel: II koht VIII Eesti Pianistide konkursil (2014), I koht ja Grand Prix rahvusvahelisel pianistide konkursil „Andrea Baldi“ (2014, Itaalia), finalist telekonkursil „Klassikatähed 2013“, II koht pianistide konkursil „Coop“ (2013, Itaalia), III koht rahvusvahelisel pianistide konkursil „Luciano Luciani“ (2013, Itaalai), I koht ja Grand Prix noorte muusikute konkursil Catanias (2012, Itaalia), publikupreemia ja Holland Music Sessionsi eripreemia Con Brio Trio koosseisus koos Maaren Vihermäega (viiul) ja Theodor Singiga (tšello) konkursil „Con Brio“ (2010), II koht EPTA (European Piano Teachers Association) korraldatud konkursil Belgias (2010), I koht noorte pianistide konkursil „Klaviermusik“ Vilniuses (2008) ja finalist konkursil „Con Brio“ (2008).

Johan Randvere on andnud kontserte Eestis, Lätis, Leedus, Itaalias, Vatikanis, Valgevenes, Soomes, USA-s, Kanadas ja Hollandis. Ta on esinenud erinevates koosseisudes sellistel maailma lavadel nagu New Yorgi Carnegie Hall, Vancouveri Chan Center, Minski Filharmoonia Suur saal, Kaunase Filharmoonia Suur saal, Milano Puccini-nimeline saal ja Moskva konservatooriumi suur saal. Ta on astunud solistina üles selliste orkestrite ees nagu Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Vanemuise Sümfooniaorkester, Tallinna Kammerorkester, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Sümfooniaorkester, Uue Tänava Orkester, Läti Riiklik Sümfooniaorkester, Maladzetšna Kõrgema Muusikakooli Sümfooniaorkester (Valgevene), Valgevene Televisiooni ja Raadio Sümfooniaorkester jt. Ta on teinud koostööd dirigentidega Risto Joost, Toomas Vavilov, Paul Mägi, Jüri Alpterten, Kaspar Mänd, Tarmo Leinatamm, Erki Pehk, Mihhail Gerts, Sasha Mäkilä, Grigori Soroka jt. Johan Randvere kuulub Klaveriorkestri ning vanamuusikaansambli Heinavanker koosseisu.

Johan Randverele on pälvinud Marje ja Kuldar Sinki nimelise Pille Lille Muusikute Fondi preemia „Noor Muusik 2014”.

Johan Randvere koduleht

© EMIK 2017

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).