Andre Hinn

12.07.1978
Eesti Interpreetide Liidu liige
Eesti Esitajate Liidu liige

Andre Hinn on õppinud klaverit Tallinna Muusikakeskkoolis õpetaja Maigi Pakri klaveriklassis ning omandanud bakalaureusekraadi Eesti Muusikaakadeemias dotsent Ada Kuuseoksa ja professor Ivari Ilja juhendamisel. Ta on lõpetanud magistrantuuri (Konzertexamen) Kölni muusikakõrgkoolis (Hochschule für Musik Köln) professor Dr. h.c. Arbo Valdma juures ja täiendanud end Belgia muusikakõrgkoolis (Institut Supérieur de Musique et de Pédagogie) professor Christian Beldi käe all. Õpingute vältel on Andre Hinn osalenud ka paljudel meistrikursustel.

Konkurssidel on Andre Hinn saavutanud järgnevat:
- mitmed auhinnad noorte pianistide konkurssidel (1994, 1991, 1990);
-  preemia Eesti Muusikaakadeemia kammeransamblite konkursil (1998);
- 1. koht Lions klubi poolt organiseeritud klaveritudengite erikonkursil 5. Jugendmusikwettbewerb der Bergischen Region raames (Saksamaal, 2004);
- kaks eripreemiat VII Eesti pianistide konkursil (2008).

Andre Hinn on andnud kontserte Eestis ja Saksamaal, astunud üles Pärnu Linnaorkestri ja Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga dirigent Jüri Alperteni juhatusel. Kammermuusikapartneriteks on olnud Tõnu Kalm (klarnet), Lisa Schumann, Kristina Kriit ja Marike Kruup (viiul), Olja Raudonen (tšello) ja Annaliisa Pillak (metsosopran). Klavessinisti ja pianistina on Andre Hinn osa võtnud mitmetest kontsertturneedest (Saksamaa, Hispaania, Inglismaa, Šotimaa, Iirimaa) Junge Philharmonie Köln koosseisus. Andre Hinn on salvestanud muusikat Klassikaraadiole.

Alates sügisest 2009 töötab Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis.