Egert Leinsaar

Eesti Interpreetide Liidu liige

Egert Leinsaar alustas viiuliõpinguid 1995. aastal Pärnu Muusikakoolis Leo Villeri ja hiljem Tatjana Günteri klassis. 2003. aastast õppis ta Tallinna Muusikakeskkoolis Tiiu Peäske juhendamisel ning jätkas viiuliõpinguid 2009. aastast Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias professor Alexander Fischeri ja Sigrid Kuulmann-Martini juures.

Ta on osalenud ka mitmetel meistrikursustel nii Eestis (professor Jan Repko, professor Fjodor Shevrekuko, professor Ljudmilla Shevrekuko jt) kui ka välismaal (UNESCO keelpillilaager „New Names” Suzdalis, Venemaal). Egert Leinsaar on olnud edukas Eesti Noorte Keelpillimängijate konkurss-festivalil, kus on pälvinud auhinnalisi kohti (2002 – I koht, 2000 – II koht, 1998 – II koht) ning II ESTA Eesti üleriigiline noorte viiuldajate ja tšellistide konkurss-festivalil Tallinnas (2005), kus pälvis II preemia ja eripreemia.

Egert Leinsaar on võtnud osa mitmete erinevate orkestrite tööst, sh Euroopa Liidu Noorte Sümfooniaorkester, Lapimaa Kammerorkester (Soome), Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Põhjamaade Sümfooniorkester jpt. Ta on andnud kontserte nii Austraalias, Hiinas, Lõuna-Ameerikas, USAs, kui ka enamikes Euroopa riikides. Ta on Tallinna Kammerorkestri liige alates 2009. aastast ning 2013. aastal loodud keelpillitrio Fresh vedaja.

© EMIK 2015

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).