Villu Vihermäe

Eesti Interpreetide Liidu liige

Villu Vihermäe alustas tšelloõpingutega1989. aastal Tallinna Muusikakeskkoolis Laine Leichteri tšelloklassis. 2003. aastal jätkas ta õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias dotsent Henry-David Varema juhendamisel. Aastatel 2008–2011 täiendas end Saksamaal Leipzigis Felix Mendelssohni nimelises Kõrgemas Muusika- ja Teatrikoolis (Hochschule für Musik und Theater Felix Mendelssohn Bartholdy) professor Peter Hörri tšelloklassis. Ta on pälvinud EMTA kammermuusika konkursil I koha (2011 ja 2006) ja III koha (2004), ESTA Eesti üleriigiline noorte viiuldajate ja tšellistide konkurss-festivalil Tallinnas III koha (2003) ning August Dombrovska nimelisel konkursil Riias III koha (1998).

Lisaks klassikalisele tšellole mängib Villu Vihermäe alates 2004. aastast ka barokktšellot ning on sellega üles astunud erinevates barokk-kollektiivde koosseisudes, sh Corelli Consort ja Corelli Barokkorkester. 2011. aasta sügisest on Vihermäe ka Püha Mauritiuse Barokkansambli liige. Ta on töötanud Eesti Riiklikus Sümfooniaorkstris ja Rahvusooper Estonia Sümfooniaorkestris ning alates 2013. aastast kuulub Tallinna Kammerorkestri koosseisu. Solisti ja kammermuusikuna on ta esinenud Saksamaal, Austrias, Inglismaal, Soomes ja Baltikumis.

© EMIK 2015

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).