Tiia Tenno

14.05.1968 Tartu

Tiia Tenno alustas muusikaõpinguid Tartu I Lastemuusikakoolis klaveri erialal ning lõpetas aastal 1987 Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli Anu Antsoni juhendamisel. Aastatel 1992–1995 täiendas ta end Saksamaal Herfordi Kõrgema Kirikumuusikakoolis. Aastal 1996 lõpetas Tenno oreli erialal Eesti Muusikaakadeemia Prof. Hugo Lepnurme ja Andres Uibo klassis ning jätkas 2007 magistriõppes Andres Uibo juhendamisel. Lisaks on ta osalenud mitmetel rahvusvahelistel meistrikursustel, juhendajateks Wolfgang Zerer, Jon Laukvik, Ewald Kooiman, Andrea Marcon, Peter van Dijk ja Bernhard Haas.

Tiia Tenno on töötanud aastatel 1993–1995  organisti-koorijuhina Saksamaal Schnathorsti koguduses ning olnud 2004–2007 oli Usuteaduse Instituudi kirikumuusika osakonna juhataja.
Alates 1996. aastast töötab Tenno Tallinna Jaani koguduses organisti ja koorijuhina, lisaks on ta olnud Jaani kiriku oreli fondi üks asutajatest ja kuulunud fondi juhatusse. Ta on andnud soolokontserte rahvusvahelistel festivalidel Tallinnas, Soomes, Rootsis ja Saksamaal ning astunud solistina üles Soome-Eesti Barokkorkestri ja Tallinna Kammerorkestri ees. Lisaks on ta teinud koostööd mitmete solistidega sh Toomas Vavilov, Pille Lill ja Oliver Kuusik ning osalenud Klassikaraadio sarjas „Orelitund“. Tiia Tenno mängitud muusikat leidub salvestistel Eesti Rahvusringhäälingus ning ka mitmetel kogumikplaatidel. Tiia Tenno on Eesti Orelisõprade Ühingu liige (1999).

© EMIK 2014

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).