Andreas Lend

14.10.1983 Tallinn

Andreas Lend alustas muusikaõpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis õp. Laine Leichteri tšelloklassis. Magistrikraadi omandas ta aastal 2010 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof. Peeter Paemurru juures ning täiendas end aastatel 2005/2006  Soomes Sibeliuse Akadeemias prof. Hannu Kiiski ja Heikki Pekkarinen juhendamisel. Lisaks on ta võtnud osa mitmete rahvusvaheliselt tunnustatud tšellistide meistriklassidest sh Frans Helmerson, David Geringas, Martin Ostertag, Niels Ullner, Marko Ylonen, Matias de Oliveira Pinto, Aleksander Ivashkin, Johannes Goritzki jt.

Andreas Lend on edukalt osalenud ning pälvinud preemiaid mitmetel konkurssidel: I preemia ja Grad Prix rahvusvahelisel konkurss-festivalil "Renaissance" (Armenia, 2013), I preemia ESTA Eesti üleriigilisel noorte viiuldajate ja tšellistide konkursil (2004), III preemia August Dombrovska nim. rahvusvahelisel keelpillimängijate konkursil Riias (2002), laureaaditiitel Eesti noorte interpreetide konkurss-festivalil "Con Brio" (2008) ja Liezen'i tšellokonkursil Austrias (2000). Aastatel 2009 ja 2010 sai Lend maineka "The International Holland Music Session" suveakadeemia stipendiumi ja talle on omistatud PLMF-i preemia "Noor Muusik 2011".

Andreas Lend töötab käesoleval ajal tšellomängijana Rahvusooperis Estonia ja teeb kaasa Keelpillikvartett Prezioso koosseisus. Lend on töötanud ka Eesti Riikliku Sümfooniaorkestris ning kuulunud tšellokvartetti C-JAM aastatel 2004–2014. Ta on esinenud nii solistina kui ka erinevate ansamblite liikmena Venemaal, Lätis, Leedus, Soomes, Rootsis, Taanis, Saksamaal, Tšehhis, Austrias, Belgias, Hollandis, Ungaris, Bulgaarias, Rumeenias, Itaalias ja Inglismaal ning astunud üles Tallinna Kammermuusika Festivalil, Rapla Kirikumuusika Festivalil, Järvi Suvefestivalil, Kuopio Ajaloolisele klahvpillifestivalile Soomes, Valle d'Itria Festivalile Itaalias jm. A. Lendu ootavad ees kontsertesinemised Rootsis, Walesis, Itaalias ja Türgis koos mitmete rahvusvaheliselt tuntud muusikutega, sh keelpilliorkester Camerata Nordica (Rootsi) ja keelpillikvartett Sinfonia Cymru (UK).

Vaata ka: www.andreaslend.com


© EMIK 2014
(täiendatud märtsis 2020)

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).