Martin Sildos

20.03.1985, Tallinn

Dirigent Martin Sildos alustas muusikaõpinguid 5-aastaselt olles oma perekonnas kolmanda põlvkonna muusik. Aastatel 1993–2000 õppis Sildos Tallinna Muusikakoolis löökpille Anto Õnnise õpilasena ning jätkas löökpilliõpinguid Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis professor Rein Roosi juhendamisel. 2005. aastal alustas ta õpingud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias löökpillierialal ning töötas aastatel 2004–2007 löökpillimängijana Rahvusooper Estonia sümfooniaorkestris. 2010. aastal omandas Sildos bakalaureusekraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias professor Toomas Kapteni dirigeerimisklassis, pälvides õpingute ajal dirigeerimise üliõpilastele mõeldud Gustav Ernesaksa nimelise õppestipendiumi (2009). Õppeaastal 2011/2012 jätkas Martin Sildos orkestridirigeerimise õpinguid Viini Muusika ja Kaunite Kunstide Ülikoolis professor Uroš Lajovici juhendamisel. 2012. aasta juunis omandas ta orkestridirigeerimise erialal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrikraadi prof. Toomas Kapteni juhendamisel. Lisaks on Martin Sildos osalenud paljudes dirigeerimise meistriklassides Eri Klasi, Paavo Järvi, Nikolai Aleksejevi, Jan Yngwe, Neeme Järvi, Paul Mägi ja Leonid Grini juhendamisel.

Martin Sildos on dirigeerinud mitmeid sümfooniaorkestreid sh Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Vanemuise Sümfooniaorkester, Pärnu Linnaorkester, Üle-Eestiline Noorte Sümfooniaorkester ja Kammerorkester, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Sümfooniaorkester, Corelli Barokkorkester, Eesti Kaitseväe Orkester ja PLMF Kammerorkester. Ta on teinud koostööd väljapaistvate solistidega sh Marius Järvi, Oksana Sinkova, Tengku Ahmad Irfan, Pille Lill ja Oliver Kuusik ning töötanud mitmete kooridega sh Revalia Kammermeeskoor, Nargen Festivali koor, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammerkoor, kammerkoor Noored Eesti Hääled, Eesti Rahvusmeeskoor ja kammerkoor Voces Musicales.

Alates aastast 2013 on Martin Sildos Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkestri dirigent ning on 2014 kevadest seotud dirigent/assistendina ka Vanemuise teatriga. Lisaks tegutseb Martin Sildos kammerkoori Noored Eesti Hääled dirigendina, tihe koostöö seob teda ka Corelli Barokkorkestriga ning alates 2013 Tallinna Muusikakeskkooli Sümfooniaorkestriga.

© EMIK 2014

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).