Silver Ainomäe

21.01.1982 Tallinn
Eesti Interpreetide Liidu liige
 
Silver Ainomäe alustas tšelloõpinguid 1988. aastal Tallinna Muusikakeskkoolis Laine Leichteri juhendamisel. Aastatel 1992–1994 õppis ta Soomes Turu konservatooriumis Jukka Perksalo juures, 1994–2000 Helsingis Sibeliuse Akadeemia noorteosakonnas Hannu Kiiski ning 2001–2005 solistide osakonnas Arto Norase juhendamisel. 2006. aastal omandas Ainomäe Sibeliuse Akadeemia magistrikraadi. Seejärel on ta end täiendanud Londonis Guildhalli Muusika- ja Draamakoolis (Guildhall School of Music and Drama) ja Razumovski Akadeemias Oleg Kogani juhendamisel. Ainomäe on osalenud Anner Bylsma, Young-Chang Cho, David Geringase, Natalia Gutmani, Franz Helmersoni, Maria Kliegeli, Philippe Mulleri, Truls Mørki ja Marko Ylöneni meistriklassides.

Silver Ainomäe on edukalt esinenud mitmetel konkurssidel: II koht Tšehhoslovakkias Usti nad Orlicis rahvusvahelisel noorte tšellistide võistlusel (1992), I koht ja neli eripreemiat Eesti noorte interpreetide konkurss-festivalil „Con Brio“ (2000) ja I koht keelpillikategoorias noorte kammermuusikavõistlusel „Verdi Note“ Roomas (2001). 2003. aastal pälvis Ainomäe Lõuna-Koreas Isang Yungi nimelisel tšellistide võistlusel V koha, 2005. aastal Poolas Witold Lutoslawski nimelisel võistlusel III preemia ning 2007. aastal VI preemia Paolo konkursil Helsingis.

Silver Ainomäe on pikaaegselt olnud tegev Gustav Mahleri nimelises noorteorkestris (Gustav Mahler Youth Orchestra), mille koosseisus on ta esinenud mitmel pool Euroopas ning USA suuremates linnades Claudio Abbado, Seiji Ozawa, Juri Bašmeti jt. juhatusel. Ainomäe on mänginud ka Tapiola Sinfoniettas, Helsingi Filharmoonia Orkestris ja Londoni Filharmoonia Orkestris, tehes koostööd selliste dirigentidega nagu Leif Segerstam, Vladimir Ashkenazy, Heinrich Schiff, Esa-Pekka Salonen, Riccardo Muti ja Charles Dutoit. Hetkel tegutseb Ainomäe Colorado Sümfooniaorkestri koosseisus tšellorühma kontsertmeistrina.

Soolomängijana debüteeris Silver Ainomäe 1994. aastal Soomes. Sellest ajast alates on ta andnud soolokontserte Eestis, Rootsis, Inglismaal, Šveitsis, Saksamaal, Itaalias, Hispaanias ja Poolas. Solistina on ta esinenud Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Tallinna Kammerorkestri, Pärnu Linnaorkestri, Soome Raadio Sümfooniaorkestri, Tampere Filharmoonia Sümfooniaorkestri, Poola Raadio Sümfooniaorkestri ja Zürichi Kammerorkestri ees. Ta on teinud koostööd paljude dirigentidega, sealhulgas Paavo Järvi, Eri Klasi, Paul Mägi, Tõnu Kaljuste, John Storgardsi, J
ános Fürsti, Shuntaro Sato ja Dmitri Slobodenioukiga.

Kammermuusikuna on Ainomäe osalenud sellistes ansamblites nagu Total Cello Ensemble, FinEst Trio ning The Melchior Ensemble. Sibeliuse Akadeemia klarnetitrioga saavutati 2001. aastal II koht konkursil „Giovanni Concertisti“. 2005. aastal esines Ainomäe koos tšellist Marius Järvi ja pianist Mihkel Mattiseniga viies Rootsi linnas Balti- ja Põhjamaade vahetusprojekti „Top of Europe“ raames. Lisaks on ta asutanud ansambli
Hwang-Ainomäe-Hsu Trio koos Chicago Sümfooniaorkestri kontsertemistri Yumi Hwang-Williamsiga ja Steinway artistide hulka kuuluva Hsing-ay Hsu'ga.

Silver Ainomäe repertuaaris on olulisel kohal nüüdismuusika, sealhulgas Dmitri Šostakovitši Tšellokontsert nr. 1, Arvo Pärdi „Pro et contra“ ning Witold Lutoslawski, Henri Dutilleux’ ja Krzysztof Penderecki tšellokontserdid.

© EMIK 2013

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).