Monika-Evelin Liiv

26.07.1979 Tõrva

Monika-Evelin Liiv alustas muusikaõpingud Tõrva laulustuudios ning jätkas Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis Tõnu Bachmanni lauluklassis. 2007. aastal lõpetas ta laulu erialal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, juhendajaks professor Mati Palm. Monika-Evelin Liiv on täiendanud end Leedu Muusikaakadeemias Sigutė Stonytė juhendamisel ja võtnud osa Peterburi Maria Teatri noorte lauljate suveakadeemiast Mikkelis (2005). Lisaks on ta osalenud Irina Gavrilovici, Maria Acda, Larissa Gergijeva, Hartmut Hölli, Maria Cleva, Vladimir Atlantovi ja Jeffrey Goldbergi meistriklassides.

Monika-Evelin Liiv on pälvinud III preemia Mart Saare lauluvõistlusel (2002) ja II preemia rahvusvahelisel lauluvõistlusel „Studio bel canto“ (2006).

Aastatel 2007–2009 osales Monika-Evelin Liiv Londoni Kuningliku Ooperi noorte artistide programmis Jette Parker Young Artists, mille raames laulis ta Londoni Kuningliku Ooperi laval selliseid rolle nagu Flora (Giuseppe Verdi „La traviata“), Teine daam (Wolfgang Amadeus Mozarti „Võluflööt“), Mércèdes (Georges Bizet’ „Carmen“), Teine teenija (Richard Straussi „Elektra“), Ines (Verdi „Trubaduur“), Kunstnik (Alban Bergi „Lulu“), Jelena Ivanova Popova (William Waltoni „Karu“, Linbury Studio Theatre).

Liiv on külalisena laulnud veel Rahuvsooperis Estonia, Soome Rahvusooperis, Iisraeli Ooperis ning astunud üles Saaremaa Ooperipäevadel, Opéra de Baugé suvisel festivalil Prantsumaal jm. Tema repertuaari kuuluvad ka Cherubino (Mozarti „Figaro pulm“), Olga (Pjotr Tšaikovski „Jevgeni Onegin“), Polina (Tšaikovski „Padaemand“), Hääl ülalt (Richard Wagneri „Parsifal“), Teenijatüdruk ja Sündimata lapse hääl (R. Straussi „Naine ilma varjuta“), Julius Caesar ja Cornelia (Georg Friedrich Händeli „Julius Caesar“), Suzuki (Giacomo Puccini „Madama Butterfly“), Rinaldo (Händeli „Rinaldo“), Amneris (Verdi „Aida“) ning Mrs. Herring (Benjamin Britteni „Albert Herring“).

Solistina on ta kaasa teinud ka suurvormides nagu Sergei Prokofjevi kantaat „Aleksandr Nevski“, Mozarti Reekviem, Verdi Reekviem, Gustav Mahleri Sümfoonia nr. 2, Krzysztof Penderecki oratoorium „Credo“, Michael Haydni Reekviem, Ludwig van Beethoveni Sümfoonia nr. 9 ning laulnud metsosoprani osa Manuel de Falla balleti „El amor brujo“ orkestriversioonis. Ta on esinenud Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Rahvusooper Estonia Sümfooniaorkestri, Costa Rica rahvusorkestri, Londoni Kuningliku Ooperi orkestri, Orchestre de Picardie, Southbank Sinfonia ees ning teinud koostööd dirigentidega Carlos Spiere, Mark Elder, Philip Hesketh, Carlo Rizzi, Antonio Pappano, John Andrew, Stefano Ranzani, Keri-Lynn Wilson, Daniel Oren, Jan Latham-Koenig, Eri Klas, Arvo Volmer, Andres Mustonen, Steven Moore, Carlos Spierer, Mikko Franck ja Andrew Griffiths.

Monika-Evelin Liiv laulab Londoni Kuningliku Ooperi poolt välja antud kahel DVD-l: Flora osa Verdi „Traviatas“ (2011) ning Kunstniku rolli Alban Bergi „Lulus“ (2010). Monika-Evelin Liiv on pälvinud Eesti Teatri aastaauhinna kahel korral: 2013. aastal Cornelia ja Julius Cesari rollide eest Händeli ooperis „Julius Caesar“ (RO Estonia) ja 2017. aastal Amnerise tegelaskuju jõulise kehastamise eest Verdi ooperis „Aida“ (RO Estonia) ning Eesti Kultuurkapitali Helikunsti sihtkapitali aastapreemia väljapaistvate esinemiste eest rahvusvahelistel ooperi- ja kontserdilavadel (2015).

© EMIK 2013
(täiendatud märts 2017)

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).