Kai Kallastu

10.08.1970 Märjamaa

Kai Kallastu on aktiivne laulja ja vokaalpedagoog. Tihe koostöö seob teda Pärnu Ooperiga, kus ta tegutseb lauljana erinevates projektides.

Kai Kallastu on lõpetanud Pärnu Sütevaka Gümnaasiumi muusikasuunal, kus õppis laulmist Malle Raidi juhendamisel. Aastatel 1999–2004 jätkas ta õpinguid Helsingi Ametikõrgkoolis STADIA (Metropolia) Matti Pelo ja Johanna Bisteri juhendamisel. Lisaks on ta täiendanud end 2004–2005 hinnatud Austria vokaalpedagoogi Irina Gavrilovici juhendamisel. Aastail 2009–2010 omandas Kai Kallastu Soomes Metropolia Ülikoolis magistrikraadi klassikalise laulu ja vokaalpedagoogika erialal. Ta on osalenud ka professor Teresa Żylis-Gara, Eva Blahova ja Nelli Manuilenko meistrikursustel.

Alates 2001. aastast on Kai Kallastu töötanud Helsingi Täiskasvanute Koolituskeskuses ja Pärnu Ooperistuudios vokaalpedagoogina. Ta on aktiivne laulja, kes on esinenud ooperi- ja suurvormisolistina Eestis, Lätis, Saksamaal ja Soomes (kavas nt. R. Strauss, G. Rossini, R. Schumann ja P. Hindemith, A. Schönberg ja O. Messiaen). Kallastu tegutseb ka muusikateatriartistina ja kammerlauljana mitmetes kollektiivides: ta on 2007. aastal loodud kontseptuaalse muusikateatrikollektiivi Repoo Ensemble liige ning on laulnud ka Reval Ensemble'i, Pärnu Ooperi orkestri, Pärnu Linnaorkesteri ja mitmete projektikollektiivide solistina. Tema repertuaar hõlmab teoseid renessansist nüüdismuusikani ning ta on olnud mitmete heliloojate eksperimentaalsete vokaalteoste esmaesitaja. Intensiivne loominguline töö seob teda oma abikaasa helilooja ja dirigendi Andrus Kallastuga, kellega koos ta on esitanud kümneid vokaalkavu.

Kai Kallastu on olnud Eesti Kultuurkapitali stipendiaat aastatel 2007–2013 ja Eesti Interpreetide Liidu stipendiaat aastatel 2009, 2010 ja 2012.

Vaata ka: www.kallastu.ee


© EMIK 2013

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).