Corelli Barokkorkester

Corelli Barokkorkester astus esmakordselt publiku ette detsembris 2006. Orkestri nimi on loogiline jätk aastast 1992 tegutsevale barokkansamblile Corelli Consort ja märtsis 2004 tegevust alustanud kontserdiagentuurile Corelli Music. Ajastu pillidel mängiva barokkorkestri traditsioon Maarjamaal on kestnud juba paarkümmend aastat, tänaseks on Eestil suur privileeg omada orkestritäit autentsetel barokiaja pillidel mängivaid professionaalseid muusikuid.

Alates esimesest kontserdist on Corelli Barokkorkester saanud nii publikult kui kriitikutelt väga sooja vastuvõtu osaliseks, eriti on märgitud ära orkestri galantset ja maitsekat fraseerimist, professionaalsust ning koosmängurõõmu. Mõne aasta jooksul on sarjas "Kirikupühad Maarjamaal" esitatud Bachi Orkestrisüit nr 3 ja Vivaldi soolokantaat „Clarae Stellae, Scintillate“ ning koos kammerkooriga Voces Musicales Bachi „Magnificat”, Johannese passioon, Matteuse passioon, „Jõuluoratoorium“, Händeli „Messias“ ning Vivaldi „Gloria“ ja „Magnificat“ ,dirigent Risto Joost. Suvel 2008 kanti Kadrioru Pargi 290. sünnipäeva tippteosena ette Händeli „Veemuusika“, dirigent Tõnu Kaljuste. Suvi 2009 tõi koostöö Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja dirigent Daniel Reussiga (Bachi Motetid) ning Rapla Kirikumuusika Festivaliga (Vivaldi „Gloria“, Bachi „Magnificat“).
 

Orkestri koduleht.

© EMIK 2012

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).