Ingrid Kõrvits

Ingrid Kõrvits on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli koorijuhtimise eriala Eda Kõrgemägi (1986) ja Tallinna Konservatooriumi Merike Toro ja Elo Üleoja juhendamisel (1992).
Alates 1987. aastast töötab Kõrvits lastekoori Ellerhein dirigendi ja 1992. aastast Tallinna Muusikakeskkooli solfedžoõpetaja ja lastekoori dirigendina. 2008. aastal kasvas lastekoorist välja noortekoor, mis Kõrvitsa juhendamisel on saavutanud mitmeid auhinnalisi kohti vabariiklikel ja rahvusvahelistel koorikonkurssidel. Käesoleval ajal töötab Ingrid Kõrvits ka TMKK koorijuhtimise eriala õpetaja, kooriosakonna juhataja ja tütarlastekoori Ellerhein dirigendina (alates 2011. aasta märtsist).

Lauljana on Ingrid Kõrvits osalenud selliste kooride töös nagu Mainori kammerkoor, Tallinna raekoja kammerkoor, Haapsalu vanamuusika festivali koor ja segakoor Vox Europae.
Kõrvits on lastekoore dirigeerinud IX noorte laulupeol (2002), XXV üldlaulupeol ja XI noorte laulupeol. 2007. aastal toimunud noorte laulupeol oli ta lastekooride üldjuht.
Lisaks mitmetele auhinnalistele kohtadele, mis Kõrvitsa koorid on saavutanud, pälvis ta 2010. aastal Saksamaal toimunud rahvusvahelisel koorikonkursil „Heart of Europe“ preemia „Parim dirigent“ ning konkursil „Tallinn 2011“ dirigendi eripreemia.

Panuse eest eesti lastekooride arengusse ning grand prix’ võidu eest Tallinna Muusikakeskkooli lastekooriga Euroraadio koorikonkursil “Let the Peoples Sing” pälvis Ingrid Kõrvits 2005. aasta Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali ning tulemusliku töö eest koorijuhina 2010. aasta Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapitali aastapreemia.

© EMIK 2011

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).