NYYD Ensemble

Eesti tunnustatuim uue muusika ansambel NYYD Ensemble asutati 1993. aastal Olari Eltsi poolt, kes on selle dirigent ja kunstiline juht. Ansambli koosseis muutub vastavalt teose vajadustele – ühest mängijast kammerorkestrini. NYYD Ensemble'i tuumiku moodustavad keel- ja puhkpillikvintett, trompet, tromboon, löök- ja klahvpillid.

NYYD Ensemble'i repertuaari kuulub peamiselt 20. sajandi muusika – Debussyst ja Schönbergist Tan Duni, Heiner Goebbelsini. Tähtsal kohal on ka eesti heliloojate looming – Eino Tambergi, Lepo Sumera, Raimo Kangro, Erkki-Sven Tüüri, Tõnu Kõrvitsa, Märt-Matis Lille, Jüri Reinvere, Helena Tulve, Toivo Tulevi ja Mari Vihmandi teosed esindavad ansambli kavades tähtsat rolli. NYYD Ensemble on esitanud ka Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kompositsioonitudengite teoseid.

NYYD Ensemble on esinenud kõigil Eestis korraldatud nüüdismuusika festivalidel, millest tähtsaimad on NYYD ja iga-aastased Eesti Muusika Päevad. Palju on ette tulnud ka esinemisi välismaal. Ansambel on üles astunud sellistel mainekatel nüüdismuusikafestivalidel nagu "Varssavi sügis", "Musiikin aika", "Maerzmusik", "Klangspuren", Witold Lutoslawski Festivalil jm.

Lisainfo NYYD Ensemble'i kodulehel.

© EMIK 2010

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).