Gert-Ott Kuldpärg
11.01.1991Gert-Ott Kuldpärg alustas saksofoniõpinguid 1999. aastal Ants Oidekivi juures ning jätkas 2007. aastal Tallinna Muusikakeskkoolis prof. Olavi Kasemaa käe all, mille lõpetas erialas ja kammeransamblis cum laude tiitliga. 2014. aastal sai Kuldpärg bakalaureusekraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias klassikalise saksofoni interpretatsiooni erialal.
Ta on edukalt osalenud mitmetel vabariiklikel muusikakoolidevahelistel konkurssidel ning saavutanud auhinnalisi kohti ka mujal: Kolme kooli konkursil (TMKK, Eller & Otsakool) 2. koha (2009) ja 1. koha (2008 ja 2011), Klaipėdas toimunud Frédéric Chopini 200. sünniaastapäevale pühendatud rahvusvahelisel konkursil „21st Century Art in Klaipeda“ B-kategooria 2. preemia ja laureaaditiitli (2010), Eesti Puhk- ja Löökpillimängijate konkursil 2. preemia (2012), kammeransamblite konkursil „Renaissance“ Klaipėdas 1. preemia (koos tšellist Theodor Singiga, 2012).
Gert-Ott Kuldpärg on esinenud solistina Georg Otsa nimelise Muusikakooli ja Tallinna Muusikakeskkooli ühendorkestri ja Tallinna Muusikakeskkooli sümfooniaorkestri ees. Ta on toonud esmaettekandele mitmete eesti nüüdismuusika heliloojate loomingut ning osa võtnud mitmetest meistrikursustest, juhendajateks Marie-Bernadette Charrier, Alfonso Padilla-Lopez, Roberto Todini, Johan Van der Linden, Raphael Bagdasariyan ja Nobuya Sugawa. Samuti on ta olnud tegev mitmetes kollektiivides nagu Bel-Etage Swingorkester ja Rahvusooper Estonia Sümfooniaorkester. 2015–2018 töötas Kuldpärg Islandil Akureyris saksofoniõpetajana, puhkpilliorkestri ja bigbändi juhatajana.
Heliloojana on ta olnud iseõppija. 2013. aastal valiti ta heliloojatele ja graafilistele disaineritele mõeldud konkursile „EV 100 - Helis ja Pildis“, ta on tegutsenud aktiivselt Eesti heliloojate kontserdisarjas „Ludus Tonalis“. Lisaks on tema uudisteoste esiettekanded leidnud aset Taanis, Itaalias ja Islandil. Tartu Eller Brassile kirjutatud „Oktett“ kõlas rahvusvahelisel ansamblite konkursil „Cеребряные звуки“ Venemaal 2015. aastal.
Kuldpärgi teoseid iseloomustab akadeemiline rafineeritus, rahvaviiside kasutus, satiir, programmiline ülesehitus, tundeküllus ja polaarsus.
© EMIK 2019
EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).