Anne-Mai Salumäe

2.12.1942, Tallinn

Anne-Mai Salumäe on õppinud kannelt Tallinna Lastemuusikakooli rahvamuusika osakonnas (1955–1960). Haridustee jätkus koorijuhtimise erialal Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis Kuno Arengu ja Raimond Lätte juhendamisel (1960–1964) ning koorijuhtimise muusikaõpetuse erialal Tallinna Riiklikus Konservatooriumis Heino Kaljuste klassis (1964–1967). Lisaks on ta õppinud orelit EELK Usteaduse Instituudi kirikumuusikaosakonnas Hugo Lepnurme käe all. Salumäe on töötanud muusikaõpetajana  ja organist-koorijuhina EELK kogudustes Kuusalus, Kuressaares, Viljandi Pauluse koguduses ja Tallinna Piiskoplikus Toomkoguduses (sh ka koguduse sekretärina ja diakooniatöö koordinaatorina).

Salumäe on asutanud Viljandis gospelansambli Hingeleib ning Tallinna toomkirikus koore ja ansambleid, sh kammerkoori Laudate Dominum ja lastekoori Maarja. Lisaks on ta dirigeerinud veel mitmeid koore ja ansambleid.

Salumäe on kirjutanud laule kooridele, ansamblitele, solistidele, lastele. Ta on viisistanud muusikali "Vintsel-vantsel vanaema" (tekst: Ellen Niit). Tema loomingut on ilmunud helikassetil (1993) ja CD-l (1997).

© EMIK 2017

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).