Evald Vain

20.12.1915 Tallinn – 9.11.1970 Tallinn
Eesti Heliloojate Liidu liige alates 1958
Maetud Tallinna Siselinna kalmistule (Vana Kaarli kalmistu)

Tuntud laululooja Evald Vainu laulud kuuluvad eesti levimuusika klassikasse ning paljude Eesti lauljate ja ansamblite repertuaari.

Evald Vain lõpetas Tallinna Konservatooriumi viiuli erialal Johannes Paulseni klassis (1938) ning õppis kompositsiooni Eesti Heliloojate Liidu noorte ja algajate seminaris (1948–1957).

Vain töötas Eesti Raadio Sümfooniaorkestris esialgu viiuldajana, hiljem oboemängijana (1940–1967). Levimuusikuna mängis tantsuorkestrites Bi-Ba-Bo ja Merry Pipers, restorani OK kvartetis, sõjaeelse Kuldse Seitsme väikeses koosseisus, kus lisaks viiulile mängis ka saksofoni, Emil Laansoo ansamblis ja Vabariikliku Noorte Maja džässorkestris.

Evald Vain on kirjutanud peamiselt estraadi- ja džässmuusikat, eriti tuntud on ta andeka  laululoojana. 1950. aastatel on loodud sellised tuntud laulud nagu "Ei kunagi", "Suvi talves", "Miks vaikisin siis", "Kuidas siis mitte" jt., 1960-ndatel sai valdavaks värvika harmoonia ja rahvuslike intonatsioonidega instrumentaalestraadimuusika. Tema meisterlik orkestrikäsitlus kujunes tihedast koostööst Eesti Raadio estraadiorkestriga. Helilooja laulud on kirjutatud peamiselt abikaasa Erika Vainu tekstidele, need on ilmunud autorikogumikes "Kümme estraadilaulu" (1963) ja "Laule" (1966).

© EMIK 2015

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).