Maria Kõrvits

12.07.1987 Tallinn
Eesti Heliloojate Liidu liige alates 2012

Maria Kõrvits alustas oma kompositsiooniõpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis Alo Põldmäe juhendamisel. 2006–2012 õppis ta kompositsiooni Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Helena Tulve ja Tõnu Kõrvitsa juures. Õppeaastal 2007/2008 täiendas end vahetusüliõpilasena Fabio Niederi juures Triestes, Itaalias. Maria Kõrvits on osalenud Arvo Pärdi, Veljo Tormise, Erkki-Sven Tüüri, Ole Lützow-Holmi, Adriana Hölzky, Louis Andriesseni, Rafael Reina ja teiste meistrikursustel. Samuti on ta osa võtnud Ensemble Moderni ja Péter Eötvösi meistriklassist Frankfurdis 2011. aastal.

Kõrvits on kirjutanud põhiliselt ansambliteoseid ja koorimuusikat. Samuti on ta loonud filmi-, tantsu-, näituse- ja installatsioonimuusikat – selles vallas seob teda koostöö Eesti Kunstiakadeemiaga ning erinevade kunstnike ja koreograafidega.

Tema teoseid on esitatud Eesti Muusika Päevadel ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Sügisfestivalil, samuti Soomes, Itaalias, Sloveenias, Saksamaal ja Kanadas. Maria Kõrvitsa teoseid on esitanud Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Sümfooniaorkester, Kammernaiskoor Sireen, Segakoor HUIK!, SaxEst jt. Orkestriteos "Langedes ülespoole, taeva kaarjasse kaussi" võitis 2016. aastal Wrocławis rahvusvahelise heliloojate rostrumi alla 30-aastaste kategoorias. Eduka loomingulise tegevuse eest pälvis Maria Kõrvits Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia 2016.

Souncloud

© EMIK 2012
Täiendatud oktoobris 2017

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).