Mari Amor

24.07.1973 Pärnu
Eesti Heliloojate Liidu liige alates 2004

 

Mari Amor on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli 1991. aastal muusikateooria erialal (juhendaja Toomas Siitan) ning Eesti Muusikaakadeemia 1995. aastal kompositsiooni erialal Eino Tambergi õpilasena. 2005. aastal omandas Amor magistrikraadi Eesti Muusikaakadeemia Kõrgemas Lavakunstikateedris lavakunsti erialal (juhendajad Ingo Normet ja Olav Ehala).

1996–2001 töötas Amor noodigraafikuna kirjastuses Edition 49. Praegu tegutseb vabakutselise heliloojana ja noodigraafikuna ning töötab Tallinna Muusikakeskkoolis solfedžo õpetajana.

Amor on loonud muusikat orkestrile, koorile ja kammerkoosseisudele. Üheks meelisžanriks on olnud muusika teatrilavastustele, pikem koostöö seob teda selles vallas Nukuteatriga. Lisaks on Amor teinud arvukalt seadeid eri ajastute muusikast.

Oma muusika eest on Amor pälvinud mitmeid tunnustusi: segakoorilaul "Jehoova valitseb – toredus ta rüü!" võitis konkursil "Taaveti laul" II preemia (2009), "Muusikaline moment" tšellole ja klaverile võitis I koha konkursil "Noor muusik 2006", muusika lavastusele "Karjatüdruk ja korstnapühkija" sai auhinna festivalil "Banaanikala 2005". "Charleston" akordionile, klarnetile, tuubale ja löökpillidele (2000) oli heliloomingu konkursil "Panaccordion 2000" (Soome) äramärgitud teos. Tema teoseid on kirjastanud Edition 49.

Mari Amor:

"Võin vaimustuda igasugusest muusikast, sõltumata stiilist või žanrist. Kui miski mind muusikas kõnetab või puudutab, tekitab see minus "keemilise protsessi", mille mõju alla on tore sattuda. Vahel ajab muusika mind kas naerma, nutma või mõtisklema elu üle. Need on õnnelikud hetked, mil kogen just minu jaoks "head ja õiget" muusikat.

Armastan teatrit. Õnneks olen saanud kirjutada muusikat ka selles vallas. Helilooja, kes on valdavalt kunstmuusika looja ja harjunud tegutsema üksinda, puutub teatris kokku lavastusmeeskonna ja näitlejatega ning minule annab selline suhtlemine palju energiat ja rõõmu. Teatrimuusika looja peab olema huvitatud inimloomusest, inimhingest. Ta peab muusikaga väljendama seda, mida näitleja väljendada ei saa.

Oscar Wilde on öelnud – muusika on see, mida sõnadega öelda pole võimalik, aga mida ei saa ka ütlemata jätta.

Minu meelest võiks see olla iga helilooja moto."

 

© EMIK 2010
Uuendatud 2017 oktoobris

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).