Tauno Aints

LAVAMUUSIKA

Ooperid

  • Guugelmuugelpunktkomm
    lasteooper
    2016
    60'
    solistid, koor, orkester
    Tekst: Laulusõnad: Aapo Ilves
    Libreto: Rein Pakk, Aapo Ilves, Tauno Aints
    Esiettekanne: Pirjo Jonas või Kadri-Liis Kukk, Simo Breede või Jaan Willem Sibul, Reigo Tamm või Oliver Timmusk, Märt Jakobson või Raiko Raalik, Karmen Puis või Arete Teemets, Merle Jalakas või Sigrid Mutso, Vanemuise ooperikoor ja sümfooniaorkester, dirigent Taavi Kull, lavastaja Marko Matvere; 28.10.2017, Teater Vanemuine, Väike maja
    Tellija: Teater Vanemuine
  • Rehepapp
    ooper kahes vaatuses
    2013
    solistid, koor, sümfooniaorkester
    Tekst: Urmas Lennuk Andrus Kivirähki samanimelise romaani ainetel
    Esiettekanne: Osades: Tõnis Mägi, Lauri Saatpalu, Merle Jalakas, Kädy Plaas, Reigo Tamm, Karmen Puis, Märt Jakobson, Rasmus Kull, Pirjo Püvi, Valentina Kremen, Jaan Willem Sibul, Simo Breede, Kristiina Raahel Uiga ja Janek Savolainen, Vanemuise Sümfooniaorkester ja koor, dirigent Paul Mägi, lavastaja Marko Matvere; 18.10.2013, Teater Vanemuise väike maja, Tartu

Muusikalid

  • Karlsson katuselt
    muusikal
    2015
    2 h 35 min
    solistid, segakoor, bänd (klaver, kitarr, basskitarr, trummid), sümfooniaorkester: 2121, 2220, 1, keelpillid
    Libreto: Wimberg, Astrid Lindgreni samanimelise jutustuse ainetel
    Esiettekanne: Solistid: Sepo Seeman, René Soom, Mikk Jürjens, Kaarel Targo, Juuli Lill, Kaire Vilgats, Rahvusooper Estonia Sümfooniaorkester, dirigent Kaspar Mänd, lavastaja Ain Mäeots; 6.11.2015, Rahvusooper Estonia

Muusikalised ja/või sõnalised ja/või tantsulised lavateosed

  • Lauritsa lubadus
    2013
    60'
    solistid, segakoor, sümfooniaorkester
    Libreto: Urmas Lennuk
    Esiettekanne: Solistid Ero Esko, Kristiina Rebane, Aile Piilberg, Ulvi Rand, Tomas Kumm, Karl Rainer Jänes, Kolga-Kuusalu Kammerkoor, Kuusalu keskkooli Noortekoor ja Kunstide Kooli Sümfooniaorkester, muusikajuhid on Ott Kask ja Taavi Esko; 1.10.2013, Kuusalu keskkool (ettekandel ainult 4 osa). Tervikteose esiettekanne: solistid Ero Esko, Lauri Esko, Riina Maidre, Triin Jõeleht ja Rasmus Merivoo, Kolga-Kuusalu kammerkoor, Kuusalu Keskkooli noortekoor, Kolga rahvatantsurühm, Kuusalu Kunstide Kooli Sümfooniaorkester, dirigent Ott Kask, lavastaja Saima Kallionsivu; 8.08.2014, Kuusalu kirikuaed
    Tellija: Veljo Tormise Kultuuriselts
  • Muusika kontsertetendusele "Limpa"
    2006/2011
    näitlejad, naiskoor, kammerorkester
    Tekst: Urmas Lennuk (laulutekstid)
    Esiettekanne: Alo Kurvits (Limpa), Laura Peterson (Limma), Andres Dvinjaninov (isa, Une-Mati) ja Nukuteatri näitlejad, lavastaja Andres Dvinjaninov. Muusika on salvestanud Noorte naiste koor Miina (dirigent Veronika Portsmuth), Mihkel Peäske (flööt), Kristjan Kungla (fagott), Jana Peäske (klaver), Madis Metsamart (löökpillid), Jorma Puusaag (kitarr) ja Tallinna Kammeorkester Aivo Välja juhatusel; 25.05.2011, Haabersti Vaba Aja Keskus
    Tellija: Eesti Heliloojate Liit
  • Muusika tantsuetendusele "Helde puu"
    tantsuetendus Shel Silversteini samanimelise raamatu põhjal
    2011
    65'
    kammerorkester: 2211, 1000, 1+4, kitarr, klaver, alt, beatbox, 11111
    Esiettekanne: Nargen Ballett, koreograaf Marina Kesler, dirigent Tõnu Kaljuste; 8.07.2011, Naissaar, Omari küün, Nargenfestival
    Tellija: Tõnu Kaljuste, SA Lootsi Koda
    Käsikiri
  • Muusika tantsulavastusele "Mowgli"
    2010
    segakoor, fonogramm, sümfooniaorkester: 2121, 4230, 1+1, harf, klaver, elektrikitarr, basskitarr, trummikomplekt, keelpillid
    Esiettekanne: Nimiosas Takuya Sumitomo, koreograaf-lavastajad Jenny MacNamara (Inglismaa) ja Mare Tommingas, kostüümikunstnik Mare Tommingas, lavakujundaja Vladimir Anšon, valgustaja Margus Vaigur, Vanemuise balletitrupp, sümfooniaorkester ja kooriartistid, dirigent Aivo Välja; 30.10.2010, Vanemuise teatri suur maja
    Tellija: Teater Vanemuine
  • Aeg armastada
    lavaline suurvorm lauljatele, tantsijatele ja orkestrile
    2009
    65'
    tenor, bariton, meeskoor, poistekoor, kandleansambel, sümfooniaorkester: 3232, 4332, 1+2, harf, klaver, keelpillid
    Tekst: Leelo Tungal
    Esiettekanne: solistid Jassi Zahharov (bariton), Urmas Põldma (tenor), Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Eesti Rahvusmeeskoor, Tallinna Poistekoor (dirigent Lydia Rahula), kandleansambel, Teater Vanemuine Balletitrupp (solistid Julia Litvinenko, Jonathan Ammerlaan), lavastaja-koreograaf, kostüümi- ja lavakunstnik Mare Tommingas (Teater Vanemuine), dirigent Mihhail Gerts; 13.08.2009, Pirita klooster, Birgitta festival
  • Muusika kontsertetendusele „Limpa”
    2006
    solistid, lastekoor, sümfooniaorkester
    Tekst: Urmas Lennuk (laulutekstid)
    Esiettekanne: Eesti Nukuteatri näitlejad, ETV Lastekoor, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, dirigent Mihhail Gerts, lavastaja Andres Dvinjaninov Andrus Kivirähi raamatu “Limpa ja mereröövlid” järgi; 4.01.2007, Pärnu kontserdimaja

Balletid

  • Väikesed jäljed liival
    kammerballett
    2020
    23'
    klarnet, klaver, löökpillid (3 mängijat), viiul, tšello
    Esiettekanne: Anneli Tohver (klaver), Soo-Young Lee (klarnet), Yana Mägila (viiul), Levi-Danel Mägila (tšello), Ivo Lain, Csaba Marjάn ja Teodor Hirvoja (löökpillid), Tallinna Balletikooli õpilased: Darja Borisenko, Margarita Mihhailova, Aleksandra Sakri Helena Kantola, Sofia Kirs ja Arina Kotova, koreograafia: Helen Veidebaum; 20.05.2021, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suur saal
  • Katariina I
    ballett
    2018
    2 h 15 min
    sümfooniaorkester
    Libreto: Irina Müllerson, Toomas Edur
    Koreograafia: Toomas Edur
    Esiettekanne: Rahvusooper Estonia balletitrupp ja sümfooniaorkester, dirigent Jüri Alperten; 15.03.2018, Rahvusooper Estonia
    Tellija: Eesti Rahvusballett
  • ballett
    2011
    2 h 15 min
    sümfooniaorkester: 2222, 4230, harf, klaver, keelpillid
    Libreto: Irina Fetissova-Müllerson, Toomas Edur
    Koreograafia: Toomas Edur
    Esiettekanne: Rahvusooper Estonia balletitrupp ja sümfooniaorkester, dirigent Risto Joost, 11.05.2012, Rahvusooper Estonia
    Tellija: Eesti Rahvusballett
    DVD "Toomas Edur/Tauno Aints. Modigliani − neetud kunstnik", Rahvusooper Estonia, ERP (2014); Eesti Rahvusballett, Eesti Rahvusooperi Orkester, dirigent Risto Joost
    Käsikiri

ORKESTRITEOSED

Teosed sümfooniaorkestrile

  • Sümfooniline avamäng
    2020
    sümfooniaorkester
  • 2017
    13'
    sümfooniaorkester
    Esiettekanne: Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, dirigent Kristiina Poska; 7.04.2017, Estonia kontserdisaal, festival "Eesti muusika päevad"
  • süit
    2015
    5'
    sümfooniaorkester
    Esiettekanne: XII noorte laulupeo sümfooniaorkestrid, dirigent Martin Sildos; 2.07.2017, Tallinna Lauluväljak, XII noorte laulu- ja tantsupidu "Mina jään"
    Tellija: Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA
  • 2014
    8'
    sümfooniaorkester: 2223, 4230, 1+1, keelpillid
    Esiettekanne: Pärnu Festivaliorkester, dirigent Paavo Järvi; 17.07.2014, Pärnu Kontserdimaja, Pärnu Muusikafestival
    Tellija: Pärnu Muusikafestival
  • Süit tantsulavastusest "Mowgli"
    2013
    5'
    sümfooniaorkester
    Esiettekanne: XXVI Üldlaulupeo orkestrid, dirigent Risto Joost; 6.07.2014, Tallinna lauluväljak, XXVI Üldlaulupidu
  • Akadeemiline prelüüd
    2011
    sümfooniaorkester
    Esiettekanne: 1.05.2011
    Tellija: Tartu Ülikool
  • Süit noorteorkestrile
    2009
    sümfooniaorkester
    Esiettekanne: Haapsalu keelpillimängijad, G. Otsa nim. Tallinna Muusikakooli keelpillimängijad, Kaitseväe Orkestri puhkpillimängijad, dir. Lehari Kaustel, 18.04.2009, Haapsalu Gümnaasium
    Käsikiri
  • 2film
    2007
    10'
    sümfooniaorkester: 3233, 4331, löökpillid, harf, süntesaator, keelpillid, live-elektroonika
    Esiettekanne: Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, dirigent Risto Joost; 13.04.2007, Estonia kontserdisaal, festival „Eesti muusika päevad”
    Tellija: festival „Eesti muusika päevad”
    Käsikiri
  • Palve
    2007
    7'
    sümfooniaorkester: 3222, 4331, 1+4, harf, klaver, keelpillid
    Esiettekanne: Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli Sümfooniaorkester, dirigent Risto Joost; 13.11.2007, Estonia kontserdisaal
    Tellija: Georg Otsa nimeline Tallinna Muusikakool
    Käsikiri

Teosed kammerorkestrile

  • Kergelt vaevatud
    2004
    6'
    džässkvartett: kitarr, klaver, kontrabass, löökpillid; keelpilliorkester
    Tellija: Ain Agan
    CD „Ain Agan”, Ain Agan (2005); Ain Agan (kitarr), Jürmo Eespere (klaver), Mihkel Mälgand (kontrabass), Toomas Rull (löökpillid), Tallinna Kammerorkester, dirigent Toomas Vavilov

Teosed keelpilliorkestrile

  • 2016
    12'
    2 keelpilliorkestrit
    Esiettekanne: Tallinna Kammerorkester, Sinfonietta Rīga, dirigent Normunds Šnē; 20.03.2016, Estonia kontserdisaal

Teosed puhkpilliorkestrile

  • Akadeemiline prelüüd
    2010
    6'
    puhkpilliorkester (sümfooniaorkestri puhkpillirühm): 2121, 2230, 1
    Esiettekanne: Tartu Ülikooli Sümfooniaorkestri puhkpillirühm, dirigent Lauri Sirp; 1.12.2010, Tartu Ülikooli aula
    Tellija: Tartu Ülikool
  • 2009
    9'
    puhkpilliorkester
    Esiettekanne: Politsei- ja Piirivalveorkester, dirigent Hando Põldmäe; 24.02.2009, Tallinna Mustpeade maja
    Tellija: Politsei- ja Piirivalveorkester
    CD „Eesti capriccio“, Politsei- ja Piirivalveorkester (2014); Politsei- ja Piirivalveorkester, dirigent Hando Põldmäe
    Käsikiri
  • Marss
    2001
    4'
    puhkpilliorkester
    Esiettekanne: Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli puhkpilliorkester, dirigent Teet Raik; 2.11.2001, Eesti Muusikaakadeemia kammersaal, Eesti Muusikaakadeemia Sügisfestival

TEOSED SOOLOINSTRUMENDILE/SOOLOINSTRUMENTIDELE JA ORKESTRILE

Teosed akordionile ja orkestrile

  • Kontsert akordionile ja kammerorkestrile
    2019
    20'
    akordion, keelpilliorkester
    Esiettekanne: Mikk Langeproon (akordion), Helsingi Kammerorkester, dirigent James Salomon Kahane; 28.02.2020, Temppeliaukio kirik, Helsingi, Soome
    Tellija: Mikk Langeproon

Teosed kahele või enamale solistile ja orkestrile

  • 2008
    16'
    klaver, viiul, keelpilliorkester
    Esiettekanne: Robert Traksmann (viiul), Karl Peterson (klaver), Tallinna Kammerorkester, dirigent Risto Joost; 29.01.2009, Tallinna Mustpeade maja, kontserdisari "Kivimäe virtuoosid III"
    Tellija: Tallinna Muusikakeskkool
    CD "... kuidas noored muusikud avastasid uut eesti muusikat, vol. 1", Eesti Raadio, Tallinna Muusikakeskkool (2014); Robert Traksmann (viiul), Rasmus Andreas Raide (klaver), Tallinna Kammerorkester, dirigent Mikk Murdvee

ANSAMBLITEOSED

Duod

  • Duo saksofonile ja klaverile
    2018
    5'
    saksofon, klaver
    Esiettekanne: Eesti Interpreetide Konkurss Puhkpillidele, II vooru kohustuslik pala, 12.12.2018, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Orelisaal
  • Tänaval
    2016
    3'
    flööt, klaver
    Tellija: Mihkel Peäske
  • Meil aia ääres tänaval
    2012
    4'
    flööt, klaver
    Tellija: Mihkel Peäske, Eesti Flöödiühing
  • Kergelt vaevatud
    Kristo Käo ja Jorma Puusaagi seade Tauno Aintsi 2004. aasta teosest
    2 kitarri
    CD „Kiss on the Water”, K. Käo, J. Puusaag (2007); Kristo Käo, Jorma Puusaag

Kvintetid

  • 2003
    3'
    2 viiulit, kannel, flööt, krotta-tšello
    Esiettekanne: Ansambel “Wirbel”: Krista Sildoja (viiul), Marju Varblane (viiul), Elo Kalda (kromaatiline kannel), Cätlin Jaago (flööt), Kristjan Priks (krotta-tšello); 6.04.2003, Kloostri Ait, festival “Eesti muusika päevad”
    Tellija: festival “Eesti muusika päevad”

Sekstetid

  • Balletisüit
    2020
    klarnet, klaver, löökpillid (2 mängijat), viiul, tšello
    Esiettekanne: 2. ja 5. osa: Anneli Tohver (klaver), Soo-Young Lee (klarnet), Yana Mägila (viiul), Levi-Daniel Mägila (tšello), Csaba Marján (löökpillid), Ivo Lain (löökpillid); 17.02.2021, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suur saal
  • Miraakel
    2015
    8'
    kitarr, keelpillikvartett, löökpillid
    Esiettekanne: Virgo Sillamaa (kitarr), Keelpillikvartett Prezioso, Madis Metsamart (löökpillid); 17.10.2015, Viljandi Pärimusmuusika Ait, Viljandi Kitarrifestival
    CD "Kaheksa", Viljandi Kitarrifestival MTÜ (2017); Jaak Sooäär (kitarr), Keelpillikvartett Prezioso, Madis Metsamart (löökpillid)
  • 2006
    9'
    flööt, klarnet, klaver, löökpillid, viiul, tšello
    Esiettekanne: Ansambel U:; 30.03.2006, Tallinna Kunstihoone, festival „Eesti muusika päevad”
    Tellija: festival „Eesti muusika päevad”
    CD "U: uus eesti muusika", MTÜ Ansambel U: (2009); Ansambel U:: Tarmo Johannes (flööt), Meelis Vind (klarnet), Vambola Krigul (löökpillid), Taavi Kerikmäe (klaver), Merje Roomere (viiul), Levi-Danel Mägila (tšello), Rein Oja (lugeja)

Teosed suurele ansamblile (8+)

  • Proloog
    2009
    10'
    flööt, 20 vilepilli
    Esiettekanne: Tarmo Johannes (flööt); 21.04.2009, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, festival "Eesti muusika päevad 2009"
    Tellija: festival „Eesti muusika päevad”

TEOSED SOOLOINSTRUMENDILE

Teosed tšellole

  • 2001
    5'
    tšello
    Esiettekanne: Aare Tammesalu (tšello); 9.04.2001, Eesti Muusikaakadeemia kammersaal, festival “Eesti muusika päevad”
    Tellija: festival "Eesti muusika päevad"

Teosed klaverile

  • Justkui kaja
    2010
    klaver
    Esiettekanne: 27.11.2010, Tallinna Muusikakeskkool, Robert Schumannile pühendatud vabariiklik noorte pianistide konkurss
    Levitaja: EMIK TA 013
  • Teema variatsioonidega
    1999
    klaver
  • Lühipalad
    1998
    klaver

Teosed orelile

  • Fuuga
    2000
    orel või vokaalansambel
  • Fuuga
    2000
    orel või vokaalansambel

VOKAAL- JA KOORIMUUSIKA

Teosed segakoorile ja orkestrile

  • Aeg armastada
    seade 2008. aasta samanimelisest kantaadist
    2011
    sopran, segakoor, sümfooniaorkester
    Tekst: Leelo Tungal, Petrarca, Koguja, eesti rahvaluule
    Libreto: Leelo Tungal
    Tellija: Tartu Miina Härma Gümnaasium

Teosed meeskoorile ja orkestrile

  • kantaat; pühendatud Eesti Vabariigi 90. aastapäevale
    1. Aeg
    2. Aega ei ole
    3. Poisi nädal
    4. Aega ei ole
    5. Vaene poissmehepõli
    6. Aega ei ole
    7. I Love You
    8. Aega ei ole
    9. Voi ch’ascoltate in rime sparse il suono
    10. Siin maal ei käida süda peos
    11. Kõik, mis suudan sulle anda
    12. See ongi meie aeg
    13. Aeg
    2008
    50'
    tenor, bariton, meeskoor, sümfooniaorkester: 3232, 4332, 1+2, harf, klaver, keelpillid
    Tekst: Leelo Tungal, Petrarca, Koguja, eesti rahvaluule
    Libreto: Leelo Tungal
    Esiettekanne: Eesti Rahvusmeeskoor, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Jassi Zahharov (bariton), Urmas Põldma (tenor), dirigent Mihhail Gerts; 22.02.2008, Tartu, Vanemuise kontserdimaja, 24.02.2008, Tallinna Jaani kirik
    Tellija: Eesti Rahvusmeeskoor

Teosed mudilaskoorile ja orkestrile

  • Kordamiseks
    2009
    5'
    mudilaskoor, sümfooniaorkester
    Tekst: Jaan Pehk
    Esiettekanne: XI Noorte laulupeo mudilaskoorid, dirigent Annelii Traks; 3.07.2011, Tallinna Lauluväljak, XI Noorte laulupidu "Maa ja ilm"
    Tellija: Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus
  • Rongisõit
    seade Gustav Ernesaksa lastelaulust
    2005
    mudilaskoor, lugejad, sümfooniaorkester: 2222, 4330, 1+3, elektritrummid, süntesaator, basskitarr, harf, keelpillid
    Tekst: Ellen Niit
    Esiettekanne: 01.07.2007, Tallinna Lauluväljak, X Noorte laulu- ja tantsupidu, dirigent Aarne Saluveer

Teosed poistekoorile ja orkestrile

  • Kes ma olen?
    2013
    4'
    poistekoor, klaver või sümfooniaorkester
    Tekst: Piret Ehin
    Esiettekanne: XXVI Üldlaulupeo poistekoorid ja sümfooniaorkester, dirigent Lydia Rahula; 6.07.2014, Tallinna Lauluväljak
    Tellija: Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA

Teosed tütarlastekoorile ja orkestrile

  • Laulja
    2009
    7'30
    tütarlastekoor, vaba koosseisuga orkester (kammerorkester)
    Tekst: Hando Runnel
    Esiettekanne: G. Otsa nim. Tallinna Muusikakooli vabakoosseisuline orkester, ETV tütarlastekoor, dirigent Aarne Saluveer; 01.07.2009, Tallinna Mustpeade maja, koolimuusika konverents 2009
    Tellija: Euroopa Koorimuusika Assotsiatsioon (EAS)
    Levitaja: EMIK TA 009
    Käsikiri

Teosed ühendkoorile või mitmele koorile ja orkestrile

  • Üksi pole keegi
    2017
    5'
    ühendkoor, orkester
    Tekst: Urve Tinnuri
    Esiettekanne: XXVII üldlaulupeo valikühendkoor ja orkester, solist Lauri Õunapuu, dirigent Peeter Perens; 6.07.2019, Tallinna Lauluväljak, XXVII üldlaulupidu „Minu arm“
    Tellija: Laulu- ja Tantsupeo SA
  • Loomiselugu
    1. Sissejuhatus
    2. Meri
    3. Saar
    4. Õunapuu
    5. Tuul
    6. Lind
    7. Kodu
    8. Munad
    9. Pojad ja tütred
    10. Sepp
    11. Laulja

    2009
    30'
    naiskoor, segakoor, meeskoor, rahvapilliorkester, puhkpilliorkester
    Tekst: Anzori Barkalaja
    Esiettekanne: 26.06.2011, Vilnius, Balti üliõpilaste tantsu- ja laulupidu Gaudeamus, dirigent Raul Talmar, lavastajad Indrek Sammul ja Jaanus Randma
    Esiettekanne Eestis: Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia segakoor, dirigendid Jana Perens ja Pille Kährik; Tartu Ülikooli puhkpilliorkester Popsid, dirigent Enno Tubli; Viljandi noorte sümfooniaorkestri keelpilli- ja löökpillirühmad, juhendajad Sirje Rein ja Kristo Joosep; ansambel Paabel, eeslaulja Arno Tamm ja solist Sandra Sillamaa; lauljad Viljandi Jaani koguduse ansamblist, Tartu Akadeemilisest Meeskoorist ja Tallinna Tehnikaülikooli Naiskoorist, dirigent Raul Talmar; 18.05.2012, Teater "Ugala", Viljandi
    Tellija: Tartu Üliõpilasmaja
  • põimik vanaema-vanaisa-aegsetest lauludest
    2009
    6'
    mudilaskoor, segakoor, sümfooniaorkester: 2222, 4331, löökpillid (2), harf, keelpillid
    Tekst: Alide Dahlberg, Julius Oro (Julius Oengo), Jakob Hurt, rahvaluule
    Esiettekanne: mudilaskoorid, segakoorid, dirigent Kadri Hunt; 05.07.2009, Tallinna Laululava, XXV Laulupidu "ÜhesHingamine"
    Tellija: Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus

Teosed segakoorile ja instrumendile (instrumentidele)

  • ...teid täname
    2016
    7'
    segakoor, kitarrid (ad lib)
    Tekst: Ave Alavainu
    Esiettekanne: Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Robert Jürjendal, Tõnis Leemets, Mart Soo, Andre Maaker, Ain Agan, Paul Daniel, Marzi Nyman (kitarrid), dirigent Kaspars Putninš; 2.12.2016, Heino Elleri nimeline Tartu Muusikakool
    Tellija: Eesti Filharmoonia Kammerkoor
    CD "Estonian Incantations 1", Toccata Next (2019); Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Robert Jürjendal, Tõnis Leemets, Mart Soo, Andre Maaker, Ain Agan, Paul Daniel, Marzi Nyman (kitarrid), dirigent Kaspars Putniņš
  • 1. Vitsasõnad
    2. Valusõnad

    2013
    30'
    elektrikitarr, segakoor
    Tekst: rahvapärimusest
    Esiettekanne: Marzi Nyman (kitarr), Eesti Filharmoonia Kammerkoor, dirigent Daniel Reuss; 20.09.2013, Estonia kammersaal
    CD "Estonian Incantations 1", Toccata Next (2019); Marzi Nyman (kitarr), Eesti Filharmoonia Kammerkoor, dirigent Kaspars Putniņš
  • Nüüd
    2013
    segakoor, klaver
    Tekst: Leelo Tungal
    Esiettekanne: Miina Härma Gümnaasiumi segakoor, neidudekoor ja vilistlaste kammerkoor, dirigent Kadri Leppoja, klaveril Jaanika Rand-Sirp; 6.12.2013, Tartu Ülikooli aula, Miina Härma Gümnaasiumi Advendikontsert
    Tellija: Tartu Laulupidu 2014
  • Meeste jagamise laul
    laul oratooriumist "Opus Geographicum"
    2010
    segakoor, instrumentaalansambel
    Tekst: Ivar Põllu
    Levitaja: EMIK TA 005
  • Opus Geographicum
    oratoorium; loodud koostöös Ivar Põllu ja Allan Aintiga
    1. Tulge kokku I (I. Põllu / T. Aints)
    2. Kuum nagu kõrb I (I. Põllu / T. Aints)
    3. Meeste jagamise laul (I. Põllu / T. Aints)
    4. Kummaline mõelda, et (I. Põllu / T. Aints)
    5. Meeste töö laul I (I. Põllu / T. Aints)
    6. Meeste töö (T. Aints)
    7. Naiste töö laul (I. Põllu / A. Aint, T. Aints)
    8. Vaata, sa kunagi ei tea ( I. Põllu / A. Aint, T. Aints)
    9. Kuum nagu kõrb II (I. Põllu / T. Aints)
    10. Hobune (I. Põllu)
    11. Öö laul (I. Põllu / T. Aints)
    12. Aga kaardist (I. Põllu / I. Põllu, A. Aint, T. Aints)
    13. Laske sisse (I. Põllu / I. Põllu, A. Aint, T. Aints)
    14. Alle-aah (T. Aints)
    15. Ega suurt enam rääkida polegi (I. Põllu)
    16. Tulge kokku II (I. Põllu / T. Aints)

    2010
    segakoor, lauto, akordion, tromboon, tšello, löökpillid
    Tekst: Ivar Põllu, Tauno Aints
    Esiettekanne: Kammerkoor Head Ööd, Vend, Sirje Mõttus (akordion), Levi-Danel Mägila (tšello), Robert Staak (lauto), Eduard Akulin (tromboon), Madis Metsamart (löökpillid); 16.06.2010, Pirita kloostri varemed, festival "Maailmaküla"
    Tellija: festival "Maailmaküla"
  • Öö laul
    oratooriumist "Opus Geographicum"
    2010
    segakoor, klaver (ad lib)
    Tekst: Ivar Põllu
    Levitaja: EMIK TA 006
  • Vaikselt ja valjusti
    2009
    10'
    2 klaverit, 2 lugejat, segakoor
    Tekst: Evi Arujärv
    Esiettekanne: Evelin Pang ja Hele Kõre (lugejad), Piret Väinmaa (klaver), Farištamo Leis (klaver), G. Otsa nim. Muusikakooli segakoor, dirigent Aarne Saluveer; 21.01.2009, G. Otsa nim. Tallinna Muusikakool
  • Hosianna
    jõulupopurrii Georg Friedrich Händeli, Tauno Aintsi ja Tõnis Kõrvitsa loomingust
    2006
    8'
    segakoor, metsasarv, 4 trompetit, 4 trombooni, tuuba
    Tekst: Urmas Lennuk, Priit Aimla
    Esiettekanne: detsember 2006
    Tellija: Eesti Kammerkooride Liit

Teosed meeskoorile ja instrumendile (instrumentidele)

  • Kuldne süda
    pühendatud Peeter Perensile
    2015
    9'
    meeskoor, klaver
    Tekst: Salme Raatma
    Esiettekanne: Tallinna Tehnikaülikooli Akadeemiline Meeskoor, Siim Selis (klaver), dirigent Peeter Perens; 5.03.2016, Pärnu kontserdimaja
    Tellija: Tallinna Tehnikaülikooli Akadeemiline Meeskoor

Teosed lastekoorile ja instrumendile (instrumentidele)

  • Meiokuu
    2013
    lastekoor, instrumentaalansambel: altsaksofon, kitarr, basskitarr, klaver, trummid
    Tekst: Martin Körber
    Esiettekanne: Saaremaa 50. laulupeo lastekoorid; 8.06.2013, Kuressaare lossihoov

Teosed mudilaskoorile ja instrumendile (instrumentidele)

  • Minu isamaa
    2013
    6'
    mudilaskoor, saateansambel
    Tekst: Jaan Pehk
    Esiettekanne: XXVI Üldlaulupeo mudilaskoorid, solist Mikk Dede, dirigent Aarne Saluveer; 6.07.2014, Tallinna Lauluväljak
    Tellija: Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA

Teosed poistekoorile ja instrumendile (instrumentidele)

  • Kool on kool
    2020
    poistekoor, klaver
    Tekst: Feliks Kütt
    Tellija: Lastelaulupeo 150. sünnipäevaks
  • Kes ma olen?
    2013
    4'
    poistekoor, klaver või sümfooniaorkester
    Tekst: Piret Ehin
    Esiettekanne: XXVI Üldlaulupeo poistekoorid ja sümfooniaorkester, dirigent Lydia Rahula; 6.07.2014, Tallinna Lauluväljak
    Tellija: Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA

Teosed poiste segakoorile ja instrumendile (instrumentidele)

  • Kas ma olen ahvist arenenud
    2012
    poistekoor (SATB), klaver
    Tekst: Piret Ehin
    Tellija: Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA
  • Mida vähem magustoitu, seda ilusam tädi
    2012
    3'
    poistekoor (SATB), klaver
    Tekst: Ilmar Trull
    Esiettekanne: Tartu Poistekoor, dirigent Annelii Traks; 13.05.2012, Estonia kontserdisaal
    Tellija: Tartu Poistekoor

Teosed tütarlastekoorile ja instrumendile (instrumentidele)

  • Laulja
    2009
    tütarlastekoor, klaver
    Tekst: Hando Runnel
    Levitaja: EMIK TA 008

Teosed hääl(t)ele ja orkestrile

  • kontsertetendus

    Ränduri laul
    Sõbra laul
    Pimeda tüdruku laul
    Jooma laul
    Kahtluse laul
    Lahkuja laul
    Kevade laul
    Tänavatüdruku laul
    Sõduri laul
    Armastaja laul
    Igaviku laul
    Viimane laul

    2010
    2 näitlejat, leierkast, kammerorkester
    Tekst: Madis Kalmet
    Esiettekanne: Karin Tammaru, Sepo Seemann, Risto Lehiste (väntorel), Pärnu Linnaorkester, dirigent Mihhail Gerts; 23.03.2010, Tallinna Mustpeade maja, festival "Eesti muusika päevad"
    DVD "Rändavad laulud", Pärnu Linnaorkester (2014); Sepo Seeman ja Karin Tammaru (laul), Risto Lehiste (väntorel), Pärnu Linnaorkester, dirigent Jüri Alperten

  • Ja suvi tantsib
    2007
    8'
    alt, vokaalansambel, sümfooniaorkester: 3222, 4331, 1+3, harf, klaver, keelpillid
    Tekst: Heiki Vilep
    Esiettekanne: 29.06.2007, Tallinna Kalevi staadion, X Noorte laulu- ja tantsupidu
    Tellija: Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus
    CD „Tantsud lävel”, Eesti Raadio (2007); Nargen Opera naiskoor, dirigent Veronika Portsmuth, Üle-Eestiline Noorte Sümfooniaorkester, dirigent Jüri-Ruut Kangur, Kadri Hunt

Teosed hääl(te)ele ja klaverile

  • Lahkuja laul
    kontsertetendusest "Rändavad laulud"
    2010
    bass, alt, klaver
    Tekst: Madis Kalmet
    Levitaja: EMIK TA 011

Teosed hääl(te)ele ja muu(de)le instrumendile / instrumentidele

  • 2010
    8'
    hääl, flööt, kannel, tšello
    Tekst: häälikuühendid
    Esiettekanne: Ansambel Resonabilis; 27.11.2010, Vanalinna Muusikamaja, Tallinn
    Tellija: Resonabilis
    CD "North Wind, South Wind", ERP (2012); Ansambel Resonabilis

Teosed segakoorile a cappella

  • Kaanon
    1996
    segakoor
    Esiettekanne: Viljandi Kultuurikolledži Kammerkoor, dirigent Jana Perens

Teosed naiskoorile a cappella

  • Unelus
    2014
    4'
    naiskoor
    Tekst: Gailys
    Esiettekanne: Eesti Koorijuhtide Naiskoor, dirigent Andrus Siimon; 23.04.2014, Tallinna Metodisti kirik
    Tellija: Eesti Kooriühing, Eesti Heliloojate Liit
    CD „Uus eesti koorimuusika 2012–2014“, Eesti Kooriühing (2014); Eesti Koorijuhtide Naiskoor, dirigent Andrus Siimon
  • 2006
    3'
    naiskoor
    Tekst: Jaan Kross
    Esiettekanne: Eesti Teaduste Akadeemia Naiskoor, dirigent Andrus Siimon; 24.03.2006, Tallinna Laululava panoraamsaal, festival “Eesti muusika päevad”
    Tellija: festival “Eesti muusika päevad”
    CD „Eesti Naislaulu Selts 20”, Eesti Naislaulu Selts (2014); Türi Gümnaasiumi Neidudekoor, dirigent Tiiu Schüts
    CD "Sinu valgus", Eesti Koorijuhtide Naiskoor (2012); Eesti Koorijuhtide Naiskoor, dirigent Andrus Siimon
    Levitaja: EMIK TA 007
  • Talveuni
    2003
    3'
    naiskoor
    Tekst: Ivar Põllu
    Esiettekanne: Tütarlastekoor Ellerhein, dirigent Tiia-Ester Loitme; 24.12.2003, Niguliste kirik, Tallinn
    Tellija: Tütarlastekoor Ellerhein
  • Surm on patu palk
    2000
    3'
    naiskoor
    Tekst: Hando Runnel
    Esiettekanne: Eesti Muusikaakadeemia naiskoor, dirigent Lelet Maripuu; 21.04.2001, Niguliste kirik, Tallinn
    Tellija: Lelet Maripuu

Teosed meeskoorile a cappella

  • Taevast, kui sa õue lähed
    2012
    4'
    meeskoor
    Tekst: Jaan Kross
    Esiettekanne: Tallinna Tehnikaülikooli Akadeemiline Meeskoor, dirigent Peeter Perens; 14.12.2012, Tallinna Jaani kirik
    Tellija: Tallinna Tehnikaülikooli Akadeemiline Meeskoor
    Levitaja: EMIK TA 014
  • Vaene poissmehepõli
    kantaadist "Aeg armastada"
    2008
    3'
    meeskoor
    Tekst: eesti rahvaluule, Kuusalu 1910
    Levitaja: EMIK TA 010
  • Võrratuid viise on Jumalat kiita
    pühendatud Eesti Rahvusmeeskoorile
    2008
    meeskoor
    Tekst: Doris Kareva
    Esiettekanne: Eesti Rahvusmeeskoor, dirigent Triin Koch; 21.02.2009, Haljala rahvamaja
    Levitaja: EMIK

Teosed mudilaskoorile a cappella

  • Juku, mis hanest saab
    2015
    2'30''
    mudilaskoor
    Tekst: Aleksander Suuman
    Tellija: Raadio Laste Laulustuudio

Teosed vokaalansamblile

  • Fuuga
    2000
    orel või vokaalansambel
  • Fuuga
    2000
    orel või vokaalansambel

ELEKTROONILISED, ELEKTROAKUSTILISED JA MULTIMEEDIA TEOSED

  • Muusika gümnasistidele ja lindile
    2000/2008
    6'
    lasteansambel (hääled, löökpillid, klaver), fonogramm
    Esiettekanne: Kuressaare Gümnaasiumi 11. a klassi õpilased, juhendaja Pilvi Karu; 7.04.2008, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammersaal, festival „Eesti muusika päevad”
  • S
    2003
    8'
    oboe, klarnet, kannel, fonogramm
    Esiettekanne: Riivo Kallasmaa (oboe), Edmunds Altmanis (klarnet), Kristi Mühling (kannel), Hans-Gunther Lock (live-elektroonika); 15.10.2003, Rotermanni soolaladu, festival „Nyyd”
    Tellija: festival „Nyyd”
  • 2002
    8'
    flööt, live-elektroonika
    Esiettekanne: Tarmo Johannes (flööt); 4.04.2002, Eesti Muusikaakadeemia kammersaal, festival “Eesti muusika päevad”
    Tellija: festival „Eesti muusika päevad”
    CD „Eesti Muusika Päevad 2002. Eesti Heliloojad IV”, Eesti Raadio (2003); Tarmo Johannes (flööt)
  • 2001
    8'
    bariton, meeskoor, vihmapill, fonogramm
    Tekst: Tauno Aints
    Esiettekanne: Eesti Rahvusmeeskoor, dirigent Ants Soots; 10.10.2001, Vanalinnastuudio, festival „Nyyd”
    Tellija: festival „Nyyd”

LASTEMUUSIKA

Lastelaulud

  • Kellel kõrvad on see kuulgu
    laul ETV saatesarjast "Saame kokku Tomi juures"
    2011
    hääl, klaver
    Tekst: Jaanus Vaiksoo
    Levitaja: EMIK TA 003
  • Laul kiviraidurist
    laul ETV saatesarjast "Saame kokku Tomi juures"
    2011
    hääl, klaver
    Tekst: Jaanus Vaiksoo
    Levitaja: EMIK TA 004
  • Lugu nohus röövlist
    laul ETV saatesarjast "Saame kokku Tomi juures"
    2011
    hääl, klaver
    Tekst: Jaanus Vaiksoo
    Levitaja: EMIK TA 002
  • Pudrulaul
    laul ETV saatesarjast "Saame kokku Tomi juures"
    2011
    hääl, klaver
    Tekst: Jaanus Vaiksoo
    Levitaja: EMIK TA 001
  • Saame kokku Tomi juures
    ETV samanimelise saatesarja tunnusmuusika I
    2009
    hääl, klaver
    Tekst: Wimberg
  • Tolmutuustide hümn
    ETV saatesarja "Saame kokku Tomi juures" tunnusmuusika II
    2006
    hääl, klaver
    Tekst: Wimberg
  • Tomi juures
    laul ETV saatesarjast "Saame kokku Tomi juures"
    2006
    hääl, klaver
    Tekst: Wimberg
  • 16 laulu ETV saatesarjast "Buratino tegutseb jälle"

    1. Buratino ja tema sõprade laul
    2. Koristamise laul
    3. Täna ära läks elekter
    4. Tõnni hobuseost
    5. Arvutihullu laul
    6. Duremarirokk
    7. Kadunud sülekaru
    8. Kodutu koera Krässu laul
    9. Lemmikbändi kogumik
    10. Pierrot' lumelaul
    11. Luukere meresõit
    12. Meresöövlisaar
    13. Nõudepesulaul
    14. Malvina kurblik lauluke ehk eleegia nukule
    15. Restoraniskäik
    16. Salapärane kapp

    2002-2005
    hääl või hääled, klaver
    Tekst: Wimberg
    Levitaja: EMIK TA 012

KUJUNDUSMUUSIKA

Filmimuusika

  • Muusika mängufilmile "Kratt"
    Tallifornia, režissöör Rasmus Merivoo
    2020
    Esiettekanne: 13.11.2020, Coca-Cola Plaza, Tallinn, PÖFF
  • Muusika filmile “Vanad ja kobedad saavad jalad alla”
    Ruut Productions, režissöör Rando Pettai; muusika koos Ivar Põllu ja Feliks Kütiga
    2003
    CD Filmi “Vanad ja kobedad saavad jalad alla” soundtrack, Hitivabrik (2003); Ansambel “Genialistid”

Muusika telesaadetele ja -seriaalidele

  • Muusika telelavastusele "Prügihunt ja superjänes"
    loo autor Wimberg, lavastaja Vahur Keller; Eesti Ettevõtlike Noorte Koja, Nukuteatri ja ETV koostöös
    2012
    näitlejad ja ansambel (altsaksofon, fagott, klavessiin, tšello)
  • Muusika Eesti Televisiooni lastesaatele “Buratino tegutseb jälle”
    1. Buratino ja tema sõprade laul
    2. Lemmikbändi kogumik
    3. Malvinah'i ballaad – restoraniskäik

    4. Koristamise laul
    5. Täna ära läks elekter
    6. Duremarirokk
    7. Arvutihullu laul
    8. Malvina kurblik lauluke ehk eleegia nukule
    9. Pierrot' lumelaul
    10. Malvina ja Pierrot' ühine laul
    11. Salapärane kapp
    12. Tõnni hobuseost
    13. Politseiniku vöö
    14. Hoo sisse saab me laev
    15. Mereröövlisaar
    16. Buratino laul
    17. Nõudepesulaul
    18. Luukere meresõit
    19. Kodutu koera Krässu laul
    20. Päkapikk ja kuri poiss
    21. Kadunud sülekaru

    2003-2005
    Tekst: Wimberg
    CD „Lemmikbändi kogumik”, ETV (2005); Priit Võigemast, Karol Kuntsel, Maria Soomets, Anti Reinthal, Ott Aardam, Andero Ermel, Evelin Pang, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, dirigent Toomas Vavilov
    Kirjastaja: Varrak

Muusika teatrilavastustele

  • Muusika Loone Otsa/Anu Tontsi/Ain Mäeotsa/Rein Paku lavastusele "W"
    Muusika kaasautorid Ardo Ran Varres, Leslie Da Bass
    2019
    Esiettekanne: 16.11.2019, Teater Vanemuine, Väike maja, lavastaja Ain Mäeots
  • Muusika lavastusele "Naised valitsevad maailma ehk Opus Geograficum"
    autor ja lavastaja Ivar Põllu; muusika aluseks on oratoorium "Opus Geograficum" (2010)
    2012
    Esiettekanne: Tartu Uus Teater; 8.08.2012, Tartu, Raadi väli
  • Muusika Conor McPhersoni näidendile „Sadama võim”
    2007
    Esiettekanne: 11.01.2008, Lutsu teatrimaja, Tartu, lavastaja Ott Aardam
  • Muusika näidendile „Hulkur Rasmus”
    2005
    Esiettekanne: 22.07.2005, Emajõe Suveteater, Tartu, lavastaja Andres Dvinjaninov
    CD „Hulkur Rasmus. Laulud Emajõe Suveteatri etendusest”, Emajõe Suveteater (2006)
  • Muusika näidendile “Hunt ja seitse kitsetalle”
    muusika koos Ivar Põllu, Janar Paeglise ja Karl Laanekasega
    2004
    Esiettekanne: 29.05.2004, Eesti Riiklik Nukuteater, lavastaja Vahur Keller
  • Muusika Charles Dickensi näidendile “Kilk koldel”
    2003
    Esiettekanne: 16.12.2003, teater “Endla”, Pärnu, lavastaja Madis Kalmet
  • Muusika näidendile “Jussikese seitse sõpra”
    2002
    Esiettekanne: 08.03.2002, Eesti Riiklik Nukuteater, lavastaja Anne Türnpu Silvi Väljali samanimelise jutustuse järgi

LEVIMUUSIKA

Levilaulud

  • Tantsulaul
    2020
    hääl, saade
    Tekst: Hando Runnel
    Tellija: ansamblile Kukerpillid
  • Enekene
    2006
    4'
    džässansambel
    Tekst: Ivar Põllu
    CD “Väikeste asjade võlu”, Forwards (2007); Liisi Koikson
  • Arenenud tüdrukud
    2005
    rokkansambel
    Tekst: Ivar Põllu
  • Tantsi, keeruta
    2005
    džässansambel
    Tekst: Ivar Põllu
    CD „Väike järv”, Forwards (2006), Liisi Koikson
  • Allavooluteed
    2004
    3'
    tenor, klaver
    Tekst: Ivar Põllu
    CD „Genialistid olid siin”, Elwood Muusik (2004); Ansambel Genialistid
  • Ebanormaalne mees
    2004
    3'
    rokkansambel
    Tekst: Ivar Põllu
    CD „Genialistid olid siin”, Elwood Muusik (2004); Ansambel Genialistid
  • Mehed on metsas
    2004
    3 alti, rokkansambel
    Tekst: Tauno Aints

DŽÄSSMUUSIKA

Teosed big band\'ile

  • Steps (Sammud)
    2004
    11'
    bigbänd
    Esiettekanne: Estonian Dream Big Band, dirigent Örjan Fahlström; 20.04.2004, Vene Draamateater, festival “Eesti muusika päevad”
    Tellija: festival “Eesti muusika päevad”

ORKESTRATSIOONID JA SEADED

  • Meestelaulud
    1. Meeste laul
    2. Türgi sõja laul
    3. Teomehe-laul

    seade Veljo Tormise samanimelisest tsüklist
    2020
    meeskoor, bänd
    Tekst: Paul-Eerik Rummo
    Esiettekanne: Eesti Rahvusmeeskoor, Metsatöll; 8.08.2020, Viljandi Pärimusmuusika Ait
  • Pärismaalase lauluke
    seade Veljo Tormise samanimelisest laulust
    2020
    meeskoor, bänd
    Tekst: "tabu-tabu" (kogu tekst)
    Esiettekanne: Eesti Rahvusmeeskoor, Metsatöll; 8.08.2020, Viljandi Pärimusmuusika Ait
  • Seade Arvo Pärdi kantaadist "Meie aed"
    2019
    lastekoor, kammeransambel
    Esiettekanne: Raadio Laste Laulustuudio, Mari Poll (I viiul), Triin Ruubel (II viiul), Johanna Vahermägi (vioola), Andreas Lend (tšello), Heikko Remmel (kontrabass), Meelis Vind (klarnet), Madis Kari (klarnet), Madis Metsamart (löökpillid), Siim Selis (klaver), Momir Novakovic (akordion), dirigent Kadri Hunt; 8.02.2020, Alexela kontserdimaja, Tallinn
  • 3. mai masurka
    seade Fryderyk Chopini teosest (1831)
    2016
    klaver
    Tellija: Poola Vabariigi suursaatkond
  • Ei meelest läe mul iial
    seade Ülo Vinteri laulust
    2016
    hääl, kammerorkester
    Tekst: Enn Vetemaa (uus tekst)
    Esiettekanne: Lauri Õunapuu, Tallinna Kammerorkester, dirigent Risto Joost; 16.07.2016, Lennusadam, Tallinna Merepäevad
    Tellija: Tallinna Merepäevad
  • Jää jumalaga, Mann
    seade rahvalikust laulust
    2016
    hääl, kammerorkester
    Tekst: rahvalik
    Esiettekanne: Lauri Õunapuu, Tallinna Kammerorkester, dirigent Risto Joost; 16.07.2016, Lennusadam, Tallinna Merepäevad
    Tellija: Tallinna Merepäevad
  • Mina olen juba suur
    seade Arvo Pärdi lastelaulust
    2016
    puhkpilliorkester
    Tekst: Silva Kaputikjan, tõlkinud J. Saar
  • Sulle, emake
    seade Märt Hundi laulust
    2016
    2 kellamängu, 2 kannelt
    Esiettekanne: Mia Kukk, Mia Matilda Lemba, Rael Pikkel, Shajana Kobozeva; 8.05.2016, Estonia kontserdisaal
    Tellija: Eesti Meestelaulu Selts
  • Ukuaru valss
    seade Arvo Pärdi klaveripalast
    2016
    akordion
    Tellija: Universal Edition
  • Uneratsu laul
    seade Lauri Saatpalu laulust
    2016
    poistekoor, klaver
    Tekst: Marja-Leena Mikkola, Leelo Tungal
  • Vana madrus
    seade rahvalikust laulust
    2016
    hääl, kammerorkester
    Tekst: Jaan Tätte
    Esiettekanne: Lauri Õunapuu, Tallinna Kammerorkester, dirigent Risto Joost; 16.07.2016, Lennusadam, Tallinna Merepäevad
    Tellija: Tallinna Merepäevad
  • Instumentaalseaded Arvo Pärdi lastelauludest
    1. Mina olen juba suur
    2. Lepatriinu laul
    3. Konnad
    4. Kus sa viibid, jõuluvana?
    5. Jõuluvana
    6. Las vihistab
    7. Jaaniussi laul
    8. Nukul pole nime
    9. Memme musi
    10. Tere, raamat!
    11. Koolitee
    12. Okasroosike
    13. Väike motoroller
    14. Aatomiku laul
    15. Suvine valss

    2015
    lastekoor, oboe (+inglissarv), 2 klarnetit (+blassklarnet), löökpillid, akordion, klaver (+süntesaator), 2 viiulit, vioola, tšello, kontrabass
    CD "Arvo Pärt. Lapsepõlve lood", ERR (2015); Raadio Laste Laulustuudio solistid ja ansamblid Kadri Hundi ja Kaie Tanneri juhatusel, Sten Lassmann (klaver), Mari Poll (I viiul), Katariina Maria Kits (II viiul), Johanna Vahermägi (vioola), Andreas Lend (tšello), Meelis Vind (klarnet), Madis Kari (klarnet), Henri Zibo (akordion), Heikko Joosep Remmel (kontrabass), Madis Metsamart (löökpillid)
    Kirjastaja: Universal Edition
  • Jõe laul
    seade Lauri Saatpalu laulust
    2015
    poistekoor (SA), klaver
    Tekst: Marja-Leena Mikkola, Leelo Tungal
  • Üle ilma
    seade Eeva Talsi laulust
    2015
    bänd, sümfooniaorkester
    Tekst: Aapo Ilves
    Esiettekanne: Üle-Eestiline Noorte Sümfooniaorkester, dirigent Riivo Jõgi; 15.01.2015, Nordea kontserdimaja, Eesti Muusikaauhindade gala
  • Leekiv armastus (kümme aastat hiljem)
    seade Ivar Põllu laulust
    2012
    nais- ja meeshääl, bigbänd
    Esiettekanne: Marvi Vallaste, Märt Avandi, Politsei- ja Piirivalveorkestri Big Band, dirigent Hando Põldmäe; 2012, Tallinn
    Tellija: Politsei- ja Piirivalveorkestri Big Band
  • Mina jään
    seade Mihkel Raua ja Lenna Kuurmaa laulust
    2012
    naishääl, bigbänd
    Esiettekanne: Lenna Kuurmaa (hääl), Politse- ja Piirivalveorkestri Big Band, dirigent Hando Põldmäe; 2012, Tallinn
    Tellija: Politse- ja Piirivalveorkestri Big Band
  • Perfect Escape
    seade Jaak Sooääre teosest
    2011
    kammerorkester: 1111, 0000, keelpillid, džässbänd
    Tellija: Viljandi Kitarrifestival
  • Sky Blue
    seade Mart Soo teosest
    2011
    kammerorkester: 1111, 0000, löökpillid, keelpillid, džässbänd