Erki Meister

22.01.1967 Haapsalu
Eesti Heliloojate Liidu liige alates 2010

Kunstniku, muusiku ja heliloojana tegutseva Erki Meisteri küllaltki mahuka loomingu põhiosa moodustavad valdavalt segakoorile kirjutatud koorilaulud. Siia kuuluvad nii a cappella kooriteosed, saatega laulud kui ka vokaalsümfoonilised suurvormid. Samuti on tema ainukeses sümfoonias kaastegev segakoor. Segakoori kõrval on ta loonud muusikat ka mees-, nais- ning lastekoorile. Lisaks on ta kirjutanud vokaalkammermuusikat, instrumentaalansambliloo, kammerorkestriteose ning arvukalt poplaule.

Erki Meister on õppinud Tallinna 49. Keskkoolis, lõpetanud 1991. aastal Tallinna Pedagoogikaülikooli kultuuriteaduskonna koorijuht-kultuurikorraldajana ning 2003. aastal Eesti Kunstiakadeemia maalikunsti eriala (juhendajad Jaak Arro, Tiit Pääsuke, Lauri Sillak). Erki Meister tegutseb vabakutselise muusiku ja kunstnikuna, lisaks kirjutab laulutekste ning tema sulest on ilmunud kolm lühijuttude kogumikku ("Pildijutud", 2003, "India jutud", 2004, "Odi et Amo", 2005).

Aastatel 1991–1995 töötas Erki Meister Kuku raadio saatejuhina ning Eesti Rahvusmeeskoori lauljana, aastatel 1995–1997 Eesti Rahvusmeeskoori manager-direktorina ning aastatel 1994–1999 Rahvusooper Estonia poistekoori koormeistrina. Meister on olnud mitmete kooride peadirigent, sh Vanalinna Segakoor, Baltika Naiskoor, Rahandusministeeriumi Kammerkoor. Praegusel ajal tegutseb peadirigendina Flora Kammerkooris ja Kalevi Kammerkooris, viimasega võitnud nii vabariiklikel kui ka rahvusvahelistel konkurssidel mitmeid auhinnalisi kohti. Lisaks lööb Erki Meister aktiivselt kaasa mitmete ansamblite koosseisus ning on nende juhendaja (Halo, Päikesejänkud, Chacha Roots, Reede13, Primitivistid, vokaalansambel Miinus Seitse).

Laulutekstidena on Erki Meister enamasti kasutanud Artur Alliksaare, Ilmar Laabani, Ilmar Trulli, Uku Masingu, Viivi Luige ning paljude teiste eesti luuletajate tekste. Olulisel kohal on ka autori enda loodud tekstide kasutus. Meisteri kooriloomingut on põhiliselt esitanud Kalevi Kammerkoor, see on kõlanud XI noorte laulupeol ning võrukeelsel laulu- ja rahvapeol "Uma pido". Mitmed koorilaulud on võitnud auhindu loominguvõistlustel – I koht laulule "Libera me, Domine" ja II koht laulule "Everlasting Voices" Eesti Segakooride Liidu loominguvõistlusel (1998) ning kaks teist kohta lauludele "Vabanemine" ja "Endast ja Eestimaast" võistlusel "Armastan Sind, Eestimaa!". Samuti on tema muusika jõudnud mitmele heliplaadile.

Erki Meisteri loomingut on kirjastanud SP Muusikaprojekt ja Augsburg Fortress.

Kunstnikuna on Erki Meisteri tööd olnud üleval mitmetel isik- ning paljudel grupinäitustel.

Erki Meister on pälvinud Anne Vabarna nimelise omakultuuripreemia Seto sümfoonia "Peko" loomise eest (2010).

Vaata ka: Erki Meister

© EMIK 2011

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).