Voldemar Leemets

18.03.1896 Rakvere – 23.07.1939 Tallinn

Voldemar Leemets oli viiuldaja, muusikakriitik ja helilooja. Hariduse omandas ta Rakvere linnakoolis ja Rakvere Õpetajate Seminaris, viiulit õppis eraviisiliselt Johannes Paulseni juures. 1931. aastal lõpetas Tallinna Konservatooriumi kompositsiooni erialal Artur Kapi õpilasena.

Töötas "Estonia" teatri orkestris II viiulirühma kontsertmeistrina (1913–1932). Avaldas muusikakriitikat "Uudislehes", tegi kaastööd "Muusikalehele" ning ajakirjadele "Helikund", "Teater" ja "Kaja", kus käsitles peamiselt muusikaesteetika probleeme. Leemets oli kogumiku "Eesti Muusika Almanak I" (1934) väljaandjaid.

Voldemar Leemets on loonud muusikat laulumängudele ja opereti "Tantsitar maskis" (1938, libreto Aino Undla-Põldmäe), sümfoonilist ja kammermuusikat ning koorilaule. "Tantsulaul" oli 1936. aastal peetud Virumaa VII ja Viljandimaa VII laulupeo kavas. Tema soololaule on esitanud Tiit Kuusik.

© EMIK 2022

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).