Piret Pajusaar

Piret Pajusaar alustas kompositsiooniõpinguid 2010. aastal Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis Kristo Matsoni ja Tatjana Kozlova-Johannese juhendamisel ning jätkas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Tõnu Kõrvitsa kompositsiooniklassis, mille lõpetas 2017. aastal. Tema loomingulist teekonda on mõjutanud ka pikaajalised viiuliõpingud Nõmme Muusikakoolis ning 2013–2016 Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis pop-jazz viiuli erialal, juhendajaks Mart Soo.

Oma senist loomingut kirjeldab Pajusaar kui teekonda enda muusikalise hääle poole: “Olen otsinud ja katsetanud, lisanud levimuusika elemente süvamuusikale ning vastupidi. Mind on alati paelunud rütmid, viimasel ajal eriti korduvad meditatiivsed rütmimustrid. Selles osas on mulle eeskujuks olnud King Crimson ja Nik Bärtsch. Hingelähedane on ka rahvamuusikale omane jõulisus, salapära, loitsimine. Hindan kõrgelt heliloojaid nagu Ester Mägi, Veljo Tormis ja Tõnu Kõrvits, kelle teostes on tunda rahvaviisilikku ehedust, siirust ja looduslähedust.” Pajusaar on loonud muusikat häälele, soolopillidele, kammerkoosseisudele, kooridele, orkestritele. Alatites 2018. aastast on Pajusaar eksperimentaalansambli Stressipank eestvedaja, laulja ning klahvpillimängija.

Piret Pajusaar - Soundcloud

© EMIK 2018

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).