Patrik Sebastian Unt

ORKESTRITEOSED

Teosed kammerorkestrile

  • Sümfoniett
    2017
    4'
    sümfoniettorkester: 2110, sopransaksofon, 2 altsaksofoni, 1100, klaver, I ja II viiulid, tšellod
    Esiettekanne: Rapla Muusikakooli sümfoniettorkester, dirigent Jandra Puusepp; 19.05.2017, Rapla Kultuurikeskus
  • Kevade tärkamine
    2014
    2'
    sümfoniettorkester: 2000, altsaksofon, baritonsaksofon, 0200, tamburiin, I, II ja III viiulid, tšellod
    Esiettekanne: Rapla Muusikakooli sümfoniettorkester, dirigent Jandra Puusepp; 27.05.2014, Rapla Kultuurikeskus

Teosed puhkpilliorkestrile

  • Alpide õhtuhämaruses
    2019
    8'
    puhkpilliorkester: pikoloflööt, 2 flööti, oboe, 3 klarnetit, fagott, 2 altsaksofoni, 2 tenorsaksofoni, 4 metsasarve, 4 trompetit, 3 trombooni, bariton (eufoonium), basstromboon, 2 tuubat, kontrabass, timpanid, löökpillid (tam-tam, bassdrumm, vibrafon, torukellad)
  • Lissaboni linnatänavad
    2018
    3'
    puhkpilliorkester
    Esiettekanne: Rapla Maakonna Noorte Puhkpilliorkester, dirigent Patrik Sebastian Unt; 30.03.2019, Rapla Kultuurikeskus

TEOSED SOOLOINSTRUMENDILE/SOOLOINSTRUMENTIDELE JA ORKESTRILE

Teosed klaverile ja orkestrile

  • Klaverikontsert nr. 1 a-moll
    I Andantino molto moderato
    II Adagio molto lento
    III Allegro molto andante moderato

    2015
    23'
    sooloklaver, sümfooniaorkester: 2222, 4231, 1, keelpillid

ANSAMBLITEOSED

  • Koidukumast tähtedeni
    1. Hommik
    2. Päikesetõus
    3. Üleskeeratav kloun
    4. Keskpäev
    5. Kägu
    6. Söögiaeg
    7. Vihmasadu
    8. Torm
    9. Metsamajake
    10. Ookeani võlud
    11. Päikese nutt
    12. Õhtu
    13. Kuu
    14. Tähed öövalguses

    2014
    käsikellade ansambel (ulatus C4-C7)

Duod

  • Lille valss
    2015
    2'
    flööt, klaver
    Esiettekanne: Patrik Sebastian Unt (klaver), Kert Vahtre (flööt); 5.04.2017, Rapla Ühisgümnaasiumi aula
  • Romanss
    2015
    2'
    viiul, klaver
    Esiettekanne: Patrik Sebastian Unt (klaver), Marleen Tilga (viiul); 5.04.2017, Rapla Ühisgümnaasiumi aula
  • Sonatiino altsaksofonile ja klaverile
    2014
    4'
    altsaksofon, klaver
    Esiettekanne: Patrik Sebastian Unt (saksofon), Kristi Hinsberg (klaver); 5.04.2017, Rapla Ühisgümnaasiumi aula
  • Suvepäev
    2014
    2'
    trompet, klaver
    Esiettekanne: Patrik Sebastian Unt (klaver), Tuudur Tilk (trompet); 05.04.2017, Rapla Ühisgümnaasiumi aula
  • Öö teatris
    2013
    4'
    altsaksofon, klaver
    Esiettekanne: Patrik Sebastian Unt (saksofon), Kristi Hinsberg (klaver); 5.04.2017, Rapla Ühisgümnaasiumi aula
  • Aeg
    2011
    1'
    flööt, klaver
    Esiettekanne: Patrik Sebastian Unt (klaver), Kert Vahtre (flööt); 5.04.2017, Rapla Ühisgümnaasiumi aula

Kvartetid

  • Mäed ja orud
    2013
    4'
    saksofonikvartett
    Esiettekanne: Rauno Raat (sopransaksofon), Patrik Sebastian Unt (altsaksofon), Jandra Puusepp (tenorsaksofon), Ursel Tilk (baritonsaksofon); 15.02.2014, Rapla Ühisgümnaasiumi aula (vabariikliku muusikaolümpiaadi maakondlik voor)

Kvintetid

  • Serenaad keelpillikvartetile ja klavessiinile
    2016
    3'
    klavessiin, keelpillikvartett
    Esiettekanne: Maiken Mikk (viiul), Eliisabeth Rajasalu (viiul), Ly Lääne (vioola), Paul-Gunnar Loorand (tšello), Patrik Sebastian Unt (klavessiin); 11.03.2016, Rapla Ühisgümnaasiumi aula (vabariikliku muusikaolümpiaadi maakondlik voor)

TEOSED SOOLOINSTRUMENDILE

Teosed flöödile

  • Typhlochactas mitchelli
    2020
    2'30''
    flööt
    Esiettekanne: Marion Strandberg (flööt); 12.09.2020, Tubina saal, Heino Elleri Muusikakool, konkursi „Noor helilooja“ 2020 finaalkontsert
  • 8 etüüdi flöödile
    2013
    flööt

Teosed klaverile

  • Étude romantique
    2015
    5'
    klaver
    Esiettekanne: Patrik Sebastian Unt (klaver); 15.04.2016, Rapla Kultuurikeskus, Raplamaa VI klaveriõpilaste festival „Noor pianist 2016“

Teosed akordionile

  • Samba de Tartaruga Marinha
    2019
    3'
    akordion
    Esiettekanne: Henri Zibo (akordion); 11.05.2019, Eesti Heliloojate Liidu maja saal, konkrusi "Noor Helilooja 2019" finaalkontsert

VOKAAL- JA KOORIMUUSIKA

Teosed koorile, (solisti(de)le) ja orkestrile

  • Dannebrog
    Tähistamaks Taani kuninganna Margrethe II külastust Taani lipu Dannebrogi 800., Eesti lipu 135. ja Eesti Vabariigi 100. aastapäeva puhul
    2019
    3'
    koor või solist, puhkpilliorkester: pikoloflööt, 2 flööti, 2 oboed, 3 klarnetit, 2 fagotti, 2 altsaksofoni, 2 tenorsaksofoni, 4 metsasarve, 4 trompetit, 3 trombooni, 2 baritoni (eufoonium), 2 tuubat, kontrabass, timpanid, löökpillid (clash cymbals, suspended cymbal)
    Tekst: Patrik Sebastian Unt (inspireeritud Dannebrogi legendist), ladinakeelne tõlge Anne Lill
    Esiettekanne: Eesti Politsei- ja Piirivalveorkester, Kopenhaageni Politseiorkester, Veronika Portsmuthi Kooriakadeemia Kontsertkoor, Vanalinna Hariduskolleegiumi Lastevanemate Koor, Rocca al Mare Segakoor, Tallinna Lennujaama Segakoor, Kopenhaageni Kantaadikoor, Kopenhaageni Poistekoor, dirigent Veronika Portsmuth; 15.06.2019, Vabaduse väljak, Tallinn

Teosed mudilaskoorile ja instrumendile (instrumentidele)

  • Mere värvid
    2020
    5'
    mudilaskoor, klaver
    Tekst: Ilmar Trull
    Esiettekanne: ETV mudilaskoor, Aare Külama (klaver), dirigent Silja Uhs; 7.11.2020, Tallinna Metodisti kirik
    Tellija: Eesti Kooriühing

Teosed hääl(t)ele ja orkestrile

  • Dannebrog
    Tähistamaks Taani kuninganna Margrethe II külastust Taani lipu Dannebrogi 800., Eesti lipu 135. ja Eesti Vabariigi 100. aastapäeva puhul
    2019
    3'
    koor või solist, puhkpilliorkester: pikoloflööt, 2 flööti, 2 oboed, 3 klarnetit, 2 fagotti, 2 altsaksofoni, 2 tenorsaksofoni, 4 metsasarve, 4 trompetit, 3 trombooni, 2 baritoni (eufoonium), 2 tuubat, kontrabass, timpanid, löökpillid (clash cymbals, suspended cymbal)
    Tekst: Patrik Sebastian Unt (inspireeritud Dannebrogi legendist), ladinakeelne tõlge Anne Lill
    Esiettekanne: Eesti Politsei- ja Piirivalveorkester, Kopenhaageni Politseiorkester, Veronika Portsmuthi Kooriakadeemia Kontsertkoor, Vanalinna Hariduskolleegiumi Lastevanemate Koor, Rocca al Mare Segakoor, Tallinna Lennujaama Segakoor, Kopenhaageni Kantaadikoor, Kopenhaageni Poistekoor, dirigent Veronika Portsmuth; 15.06.2019, Vabaduse väljak, Tallinn

Teosed hääl(te)ele ja klaverile

  • Iseenda vari
    2015
    3'
    2 häält, klaver
    Tekst: Markus Bachmann
    Esiettekanne: Patrik Sebastian Unt (klaver ja laul) ja Markus Bachmann (kitarr ja laul); 23.05.2015, Paide Kultuurikeskus, konkurss „Südamelaul 2015“
  • Meie kodu, Raplamaa
    2013
    2'
    hääl, klaver
    Tekst: Markus Bachmann
    Esiettekanne: Mitte-Riinimanda noortekoor, dirigent Urve Uusberg, Patrik Sebastian Unt (klaver); 5.10.2013, Rapla Kultuurikeskus, konkurss "Rapla laul"

Teosed segakoorile a cappella

  • Nüüd õhtu on
    2018
    3'
    segakoor
    Tekst: Kersti Merilaas
    Esiettekanne: Veronika Portsmuthi Kooriakadeemia Vokaalgrupp RING, dirigent Veronika Portsmuth; 17.03.2018, vabariiklik muusikaolümpiaad, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia
    Levitaja: EMIK PSU 011
  • Christmas Joys
    2016
    2'
    segakoor
    Tekst: Joanna Fuchs
    Esiettekanne: Rapla maakonna noortekollektiivid (Riinimanda kooristuudio koorid, Thea Paluoja laulustuudio koorid, Rapla Vesiroosi gümnaasiumi noortekoor), dirigent Patrik Sebastian Unt; 21.12.2016, Rapla kirik
    Levitaja: EMIK PSU 004
  • Me kõik saame sirelipuudeks
    2016
    3'
    segakoor
    Tekst: Veiko Tubin
    Levitaja: EMIK PSU 008
  • Pühendusega Riinimandale ja Kirsti Villardile
    2016
    7'
    segakoor
    Tekst: sõnadeta
    Levitaja: EMIK PSU 010
  • Caroling, Caroling
    2015
    2'
    segakoor
    Tekst: Natalie Cole
    Esiettekanne: Rapla maakonna noortekollektiivid (Riinimanda kooristuudio koorid, Thea Paluoja laulustuudio koorid, Rapla Vesiroosi gümnaasiumi noortekoor), dirigent Patrik Sebastian Unt; 16.12.2015, Rapla kirik
    Levitaja: EMIK PSU 003
  • Sügisene kodu
    2015
    3'
    segakoor
    Tekst: Juhan Liiv
  • Credo
    2014
    8'
    segakoor
    Levitaja: EMIK PSU 005
  • 2014
    2'30''
    segakoor
    Tekst: Kristiina Ehin
    Esiettekanne: Tartu Ülikooli Kammerkoor, dirigent Triin Koch; 27.05.2017; Eesti Rahva Muuseum, Tärkava helilooja programmi galakontsert "Sahtlist saali"
    Levitaja: EMIK PSU 001
  • Ma lille sideme võtaks…
    2013
    2'
    segakoor
    Tekst: Juhan Liiv
    Esiettekanne: Mitte-Riinimanda noortekoor, dirigent Urve Uusberg; 14.02.2018, Kehtna Mõis

Teosed naiskoorile a cappella

  • Me täna kaugele ei lähe
    2020
    3'
    naiskoor
    Tekst: Heli-Illipe Sootak
  • Järv leegib eha paistel
    2018
    3'
    naiskoor
    Tekst: Anna Haava
    Esiettekanne: Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor, dirigent Triin Koch; 14.04.2019, Tartu Ülikooli Aula
    Levitaja: EMIK PSU 006
  • Kevade kutse
    Pühendatud naiskoorile Astra
    2017
    2'
    naiskoor
    Tekst: Karl Eduard Sööt
    Esiettekanne: Naiskoor Astra, dirigent Patrik Sebastian Unt; 23.02.2017, Ruila mõis
    Levitaja: EMIK PSU 007
  • Ööviiul
    2016
    3'
    naiskoor
    Tekst: Debora Vaarandi
    Levitaja: EMIK PSU 013
  • Ave Maria
    2013
    1'
    naiskoor
    Levitaja: EMIK PSU 002

Teosed meeskoorile a cappella

  • Viimne võimalus
    2019
    2'
    meeskoor
    Tekst: Juhan Liiv
    Levitaja: EMIK PSU 012
  • Mida mõtleb mees?
    2018
    2'
    meeskoor
    Tekst: August Sang
    Levitaja: EMIK PSU 009

LASTEMUUSIKA

Lastelaulud

  • Kummaline väikseke
    2020
    2'
    2 häält, saade
    Tekst: Taili Vahesaar
    Esiettekanne: Kendra Piirimets, Elisabet Ööpik, saatebänd: Urmas Lattikas (klahvpillid), Reigo Ahven (löökpillid), Paul Daniel (kitarr), Raul Vaigla (basskitarr); 20.09.2020, Mooste folgikoda
  • Kõnelemise laul
    2020
    2'
    2 häält, saade
    Tekst: Sulev Oll
    Esiettekanne: Kendra Piirimets, Elisabet Ööpik, saatebänd: Urmas Lattikas (klahvpillid), Reigo Ahven (löökpillid), Paul Daniel (kitarr), Raul Vaigla (basskitarr); 20.09.2020, Mooste folgikoda
  • Vihmal on ilus hääl
    2020
    2'
    2 häält, saade
    Tekst: Jaan Kaplinski
    Esiettekanne: Kendra Piirimets, Elisabet Ööpik, saatebänd: Urmas Lattikas (klahvpillid), Reigo Ahven (löökpillid), Paul Daniel (kitarr), Raul Vaigla (basskitarr); 20.09.2020, Mooste folgikoda

ORKESTRATSIOONID JA SEADED

  • 3 kõlli J. Zeigeri "Kuljus" teemadel
    Loodud TTÜ tantsuansambli Kuljus 70. juubelikontserdik
    2019
    2'
    vokaalansambel (SSSAATB)
    Esiettekanne: Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli vokaalansambel; 2.11.2019, Alexela kontserdimaja, Tallinn, Tallinna Tehnikaülikooli rahvatantsuansambli Kuljus juubelikontsert "Kaheksakand"
  • Fly on the Wings of Love
    Seade Jorgen Olseni laulust (Eurovisioni võidulugu aastal 2000), loodud „Dannebrog 800 ja Eesti lipp 135“ perepäevaks Taani kuninganna külastuse raames
    2019
    3'
    koor, puhkpilliorkester: pikoloflööt, 2 flööti, oboe, 3 klarnetit, fagott, 2 altsaksofoni, 2 tenorsaksofoni, 4 metsasarve, 3 trompetit, 3 trombooni, bariton (eufoonium), 2 tuubat, kontrabass, timpanid, bongod, drum set
    Tekst: Jorgen Olsen
    Esiettekanne: Eesti Politsei- ja Piirivalveorkester, Kopenhaageni Politseiorkester, Veronika Portsmuthi Kooriakadeemia Kontsertkoor, Vanalinna Hariduskolleegiumi Lastevanemate Koor, Rocca al Mare Segakoor, Tallinna Lennujaama Segakoor, Kopenhaageni Kantaadikoor, Kopenhaageni Poistekoor, dirigent Veronika Portsmuth, 15.06.2019; Vabaduse väljak, Tallinn
  • Popurrii Raimond Valgre lugudest
    „Muinaslugu muusikas“, „Erika“, „Õige valik“
    2018
    puhkpilliorkester
    Esiettekanne: Raplamaa Noorte Puhkpilliorkester, Rapla Pasunakoor, dirigent Silver Niinemets; 10.06.2018, Raplamaa Laulu- ja Tantsupidu „Üle õue õunapuu“
  • Itaalia polka
    Seade Sergei Rahmaninovi teosest
    2017
    sümfoniettorkester: 2010, sopransaksofon, 2 altsaksofoni, 1200, vibrafon, keelpillid
    Esiettekanne: Rapla Muusikakooli Sümfoniettorkester, dirigent Jandra Puusepp; 30.05.2018, Rapla Kultuurikeskus