Karl Tipp

28.06.1995 Paide

Karl Tipp alustas klaveriõpinguid Paide Muusikakoolis Astrid Silla klassis. Pärast klaverieriala lõpetamist jätkas ta samas koolis saksofoni õppimist Olavi Oismanni juures. 2011–2015 aastal õppis ta Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis klassikalise saksofoni erialal ning jätkab praegu saksofoniõpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakaadeemias. Kompositsiooniõpinguid alustas Tipp 2015. aastal Otsa-koolis Tatjana- Kozlova juhendamisel, 2016. aastal astus samasse kompositsiooni erialale.

Ta on osalenud Fabio Niederi meistrikursusel ja võtnud osa Loomelabori suvekursusest, kus tema juhendajateks olid Tauno Aints, Maria Kõrvits ja Liis Viira. 2016. aastal võitis Karl Tipp heliloomingukonkursi Noor Helilooja 2016 teosega "Ilma". Hetkel töötab ta Rahvusooper Estonia sümfooniaorkestris saksofonimängijana (alates 2014), ta on laulnud poistekooris Kalev ja segakooris "Huik!".

Loomingus keskendub ta ühiskonna ja looduse vahelistele lahkhelidele. Samuti huvitub Tipp erinevate pillirühmade tämbrite sulandamisest. Suur tähtsus on vokaaltehnilistel võtetel ja ka keele erinevatel väljendusvahenditel. Lisaks põimub ta teostesse mikrotonaalsust, ka kasutab ta elektroonikat.

© EMIK 2016

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).