Otto Benedikt Hermann

13.12.1878 Tartu –17.10.1933 Tallinn

Dirigent ja helilooja Otto Hermann oli "Estonia" teatri esimene muusikajuht, Eesti esimese sümfooniaorkestri asutaja ja esimene eestlane, kes sümfoonilise muusika Tallinna kontserdisaalidesse tõi.

Otto Hermann õppis Tallinnas Toomkiriku organist Ernst Reinicke juhendamisel orelit, Konstantin Türnpu juures muusikateooriat ja klaverit ning 1898–1900 Peterburi konservatooriumis Louis Homiliuse oreliklassis, mille jättis pooleli majanduslikel põhjustel. Töötas seejärel Tallinnas klaveriõpetajana ning klaveri- ja orelisaatjana, esines koos lauljate Aino Tamme, Paula Brehm-Jürgensoni, Marie Mieleri, Ella Masing-Grünbergi jt.

Dirigeerimist alustas ta 1904. aastal Rahvaharidusseltsi ja "Kalevi" seltsi kontserdi- ja perekonnaõhtutel. 1906–1908 oli Hermann "Estonia" teatri esimene muusikajuht. Ta tõi tavapäraste operettide kõrval välja ka esimesed eestikeelsed ooperietendused: Friedrich von Flotowi "Alessandro Stradella" ja Conradin Kreutzeri "Öömaja Granadas". Otto Hermann pani aluse regulaarsetele sümfooniakontsertidele Tallinnas, moodustades "Estonia" 16-liikmelisest teatriorkestrist 45-liikmelise sümfooniaorkestri, millega esineti "Estonias", Börsisaalis, Lutheri rahvamajas ja Kadrioru supelsalongis. 

Elu viimase perioodi pühendas ta heliloomingule. Otto Hermann on kirjutanud muinasloolise ooperi "Ilo", orkestrimuusikat, koori- ja soololaule.

© EMIK 2016

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).