Andres Lemba

6.12.1968 Tallinn

Andres Lemba on lõpetanud koorijuhtimise erialal Tallinna Muusikakeskkooli 1987. aastal Eda Kõrgemägi juhendamisel ja Eesti Muusikaakadeemia 1994. aastal professor Ants Sootsi juures. Lemba töötab alates 1992. aastast Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis muusikateoreetiliste ainete õpetajana. Aastatel 2000–2006 oli ta Raplamaa noorte meeskoori peadirigent, aastast 2003 tegutseb Rahvusooper Estonia poistekoori koormeistri ja kontsertmeistrina ning alates 2005. aastast Vanalinna Muusikamaja tütarlastekoori kontsertmeistrina.

Andres Lemba on kirjutanud nii kammer- kui ka koorimuusikat ning seadnud erinevates žanrites muusikat koorile ja orkestrile. 2014. aasta üldlaulupeol kõlas naiskooride esituses Ly Seppeli sõnadele kirjutatud „Haned-luiged“ ja ühendkooride esituses tema poolt seatud Kait Tamra laul „Oma saar“. Samal aastal osales Lemba rahvusvahelise vokaalmuusika festivali VocalEspoo kooriloomingu konkursil, kus tema meeskooriteos „Sanctus“ saavutas I preemia ning segakoorile kirjutatud „Miserere“ jagas II preemiat.

Andres Lembat on tunnustatud tiitliga „Aasta koorihelilooja 2015“, ta on Riho Pätsi Koolimuusika Fondi laureaat aastal 2016.

© EMIK 2016

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).