Uudised

Noppeid EMIKi muusikakalendrist alanud nädalaks (22.–28. veebruar)

Samuel Barberi kammerooper „Bridžikäsi“ Tallinna Kammerorkestri ja solistide esituses, Erkki-Sven Tüüri ja Ülo Kriguli kammerteosed ERSO muusikute ettekandes, metsosopran Juuli Lill Kadrioru lossis, löökpilliduo Heigo Rosin ja Tanel Novikov Estonia kontserdisaalis. Need ja teised sündmused alanud nädalaks EMIKi muusikasündmuste kalendrist.

In memoriam dirigent ja helilooja Taavo Virkhaus (29.04.1934–10.02.2021)

Lahkunud on dirigent ja helilooja, eesti muusika tulehoidjaks nimetatud Taavo Virkhaus, eesti vanima ja suurima muusikute dünastia väärikas esindaja, kuuendat põlve muusika- ja hariduspõldu kündnud mees, üks väliseesti muusikaelu entusiastlikke eestvedajaid ning eesti muusika ja kultuuri tutvustajaid maailmas.

Ilmus Robert Jürjendali sooloalbum „Vesi leiab tee“

„Vesi leiab tee“ on kitarristi ja helilooja Robert Jürjendali neljas sooloalbum, mis teeb kummarduse elu allikale – veele. Plaadil teevad külalistena kaasa Miguel Noya (klaver), Anti Jürjendal (tšello) ja Signe Jürjendal (hääl).

Noppeid EMIKi muusikakalendrist alanud nädalaks (15.–22. veebruar)

Virgo Veldi, Toomas Vavilov ja Ralf Taal Tallinna Talvefestivalil, Mihkel Polli soolokontsert 20. sajandi klaverisonaatidega ning bachFesti avakontsert Collegium Musicale, Eesti Sinfonietta ja solistidega. Need ja teised sündmused alanud nädalaks EMIKi muusikasündmuste kalendrist.

Kristjan Randalu soolokontserdid Pärnus ja Tallinnas

Maailmanimega pianisti Kristjan Randalu soolokontsertidel 12. veebruaril Pärnus ja 13. veebruaril Tallinnas kõlab esiettekandena uus nägemus Robert Schumanni vokaaltsüklist „Poeedi armastus“.

Noppeid EMIKi muusikakalendrist alanud nädalaks (8.–14. veebruar)

Pianist Andre Hinni soolokontsert Vanemuise kontserdimajas, Beethoveni ja Kotzebue muusikaline näidend ERSO ja EMTA koostöökontserdil, Schumanni vokaaltsükkel džässpianist Kristjan Randalu töötluses, Saint-Saënsi „Loomade karneval“ klaveriduo Nata-Ly Sakkos ja Toivo Peäske esituses. Need ja teised sündmused alanud nädalaks EMIKi muusikasündmuste kalendrist.

Plaadifirma DUX annab välja albumi Sergei Rahmaninovi ja Eduard Tubina klaverikontsertidega

5. veebruaril ilmub poola plaadifirma DUX alt album Sergei Rahmaninovi ja Eduard Tubina klaverikontsertidega, mida esitavad pianist Mihkel Poll, Eesti Riiklik Sümfooniaorketer ning dirigent Mihhail Gerts.

Kammerkontserdid Veljo Tormise muusikaga

2. veebruaril leiavad Pärnu kontserdimajas ja 9. veebruaril Estonia kontserdisaalis aset Veljo Tormise loomingule pühendatud kontserdid, lisaks kõlab esiettakandes ka Ülo Kriguli teos. Üles astuvad Endrik Üksvärav (tenor), Iris Oja (metsosopran), Indrek Vau (trompet) ja Peep Lassmann (klaver).

Noppeid EMIKi muusikakalendrist alanud nädalaks (1.–7. veebruar)

Age Veeroosi teos Euroopa Kaasaegsete Heliloojate Orkestri virtuaalkontserdil Brüsselis, Ülo Kriguli uudisteos kontserdisarjas “i nagu interpreet”, Lossimuusika kontserdisarja turnee neljas Eesti linnas ja Helena Tulve oreliteose esiettekanne Pariisi Filharmoonias. Need ja teised sündmused alanud nädalaks EMIKi muusikasündmuste kalendrist.

Corelli Music alustab lootusrikkalt - HELISEV SALZBURG ja ARMASTUS

Pärast piirangute selgumist alustab Corelli Music taas kontsertidega. 12. veebruaril Puurmanni lossis ja 13. veebruaril Pootsi veinimõisas astuvad publiku ette Katrin Lehismets ja Peeter Kaljumäe kavaga „Helisev Salzburg“ ning 7. märtsil esinevad Keila-Joa lossis Kadri Voorand ja Mihkel Mälgand kavaga „Armastus“.