Uudised

Antakse välja koori- ja puhkpillimuusika aastapreemiad

Laupäeval, 26. jaanuaril jagab Eesti Kooriühing koori- ja puhkpillimuusika aastapreemiaid. Aastapreemiate gala toimub kell 15 Estonia kontserdisaalis. 12 kategoorias kandideerib aastapreemiatele 75 nominenti.

Sven Grünberg üllatab kuulajaid kahe erilise autoriõhtuga

Sven Grünbergi tegevus Eesti Kontserdi juures resideeriva heliloojana saab punkti autorikontsertidega “Jäljed sinu sees” 18. jaanuaril Tartus ning 19. jaanuaril Tallinnas. Autoriõhtutel esinevad ansambel Vox Clamantis ja Tallinna kammerorkester solistidega, kontserte juhatab dirigent Jaan-Eik Tulve. Loomulikult astub kontserdil instrumentalistina üles ka Sven Grünberg ise.

Ansambel U: jätkab oma juubelihooaega minimalistliku muusika kontserdi ja sarjaga Residentuu:r

Vaatamata aastanumbri vahetusele jätkab ansambel U: raugematu hooga oma 15. sünnipäevahooaega. 15. jaanuaril toimub sarja „URR – U: Rahvusringhäälinugs“ 22. kontsert, mille teemaks on seekord „Wandelweiserid”. Jaanuari lõpul saab taas hoo sisse ka sari „Residentuu:r“.

Eesti Filharmoonia Kammerkoor salvestab Liszti teose „Via crucis“ koos Kalle Randaluga

Eesti Filharmoonia Kammerkoor salvestab Ferenc Liszti meistriteose „Via crucis“, kus klaveripartiid mängib Kalle Randalu, juhatab Kaspars Putniņš ja helirežissöör on Tanel Klesment. CD annab välja Soome tunnustatud plaadifirma Ondine.

Pärt Uusbergi teosest „Eestimaa atmosfäärid“ ilmus CD ja DVD

Jaanuaris 2018 andsid üleriigilised noortekollektiivid välja Pärt Uusbergi autoriplaadi „Eestimaa atmosfäärid“, milles kõlab Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks kirjutatud tsükkel täismahus. Lisaks heliplaadile on välja antud ka DVD, kus saab teose saatel vaadata Madis Reimundi spetsiaalselt selle teose jaoks filmitud kaadreid Eestimaa loodusest erinevatel aastaaegadel.

Pärnu Nüüdismuusika Päevadel 2019 uuritakse muusika ja matemaatika seoseid

5.–13. jaanuarini toimuvate Pärnu Nüüdismuusika Päevade töötubades ja sümpoosionil käsitletakse muusikalise struktuuri matemaatilist modelleerimist. Töötubade kontserdid toimuvad 11. jaanuaril Kultuuriklubis Tempel ja 12. jaanuaril Pärnu Koidula Gümnaasiumis.

Rahvusooper Estonia annab viis külalisetendust Moskva Suures Teatris

Rahvusooper Estonia annab 9.–12. jaanuaril Moskva Suure Teatri laval viis külalisetendust, mis paneb väärika punkti eelmisel aastal alguse saanud Eesti Vabariik 100 juubelipidustustele.

Kultuuriministeerium annab esmakordselt välja Artur Lemba stipendiumi

Alates 2019. aastast annab Kultuuriministeerium välja Artur Lemba nimelist loomingulist stipendiumit, mille eesmärk on toetada heliloomingu, klaveri ja muusikateaduse üliõpilaste loomingulist tegevust, samuti Artur Lemba loomingu või temaga seotud tegevuste uurimist. Stipendiumi makstakse Artur Lemba teoste kasutamise eest kogutud autoritasudest. Ühe stipendiumi suurus on 2000 eurot.

Eesti Muusika Infokeskus on talvepuhkusel

Eesti Muusika Infokeskus on talvepuhkusel 22. detsembrist – 6. jaanuarini. Tellimusi hakkame täitma 7. jaanuarist. Krediitkaardiga makstud PDF-formaadis noodid jõuavad teie meiliaadressile automaatselt. Rahulikke pühi ja head uut aastat!

Rahvusvaheline suursündmus ISCM World Music Days 2019 toimub Eestis

2019. aastal tähistab festival Eesti Muusika Päevad oma 40. juubeliaastat ning toob Eestisse rahvusvahelise suursündmuse ISCM World Music Days, teemaga „Läbi laulude metsa” („Through the Forest of Songs“), mis on ühine rännak läbi lugude ja laulude, keskendudes loodusele ja koorilaulule. Festivali kavas kuuleb nii Eesti uudisloomingut kui ka värskeimat nüüdismuusikat rohkem kui 50 erinevast riigist. 9 päeva kestev rahvusvaheline festival toimub peamiselt Tallinnas, aga ka Tartus ning Alatskivil ja Laulasmaal.