Uudised

Ilmus Mart Jaansoni raamat "Eesti muusika 100 aastat"

Tartu Linnamuuseumis toimub reedel, 16. novembril kell 16 Mart Jaansoni raamatu "Eesti muusika 100 aastat" esitlus. Raamatusarja EV100 kuuluva teose esitlusel vestleb autoriga raamatu toimetaja ja ajakirja Muusika peatoimetaja Ia Remmel.

Lauri Jõelehe „A Prayer in Darkness“ ettekanne Kaliningradi Katedraalis

15. novembril toimub Kaliningradi Katedraalis Lauri Jõelehe „A Prayer in Darkness“ („Palve pimeduses“) uue versiooni esiettekanne, mille esitavad oboemängija Dmitri Bulgakov ja organist Mansur Jusupov.

Ansambel U: virtuaalreaalsuskonterdil kõlavad kolme Eesti helilooja uudisteosed

Täna, 8. novembril kõlavad neljal lühikontserdil ansambel U: esituses Tatjana Kozlova-Johannese, Märt-Matis Lille ja Liisa Hirchi VR VR uudisteosed. Kontsert toimub Estonia kontserdisaalis Eesti Kontserdi uue kontserdisarja “Tehnoloogia ja muusika” avasündmusena.

Ühendkuningriigis toimub Eesti elektroonilist muusikat tutvustav tuur Electronic Communications

Novembri keskel tutvustavad Ühendkuningriigis oma loomingut väljapaistvad Eesti elektroonilise muusika heliloojad Hüpnosaurus, HAPE, DJ Ilmajaam ja Cubus Larvik. Ajavahemikus 15.–18. novembril on kavas neli kontserti, mis toimuvad Londonis, Bradfordis, Glasgows ja Manchesteris.

Erkki-Sven Tüür on resideeriv helilooja RUSK festivalil Soomes, tema orkestriteosed kõlavad Tšehhis ja Rootsis

20.–24. novembrini on Tüür resideeriv helilooja RUSK kammermuusika festivalil Soomes Pietarsaaris, kus tema loomingust tuleb ettekandele nii orkestri- ka kui kammermuusikat. Tema Viiulikontsert nr. 2 ja Akordionikontsert kõlavad novembris mitmel pool Rootsis, orkestriteos „Elamata elu paine“ tuleb Arvo Volmeri juhatusel ettekandele Prahas.

Eesti muusika kaheksal orelil

Amsterdami haruldases kaheksa oreliga kontserdisaalis Orgelpark kõlab eeloleval nädalavahetusel eesti muusika. Hollandi publikul on võimalus tutvuda Arvo Pärdi, Erkki-Sven Tüüri, Artur Kapi, Ester Mägi, Edgar Arro, Eino Tambergi ja Andres Uibo loominguga. Iga kompositsiooni jaoks valivad organist Andres Uibo, viiuldaja Mari-Liis Uibo ja tšellist Aare Tammesalu kõige sobivama oreli ja kujundavad seeläbi kordumatu ning helilooja taotlustega sobivaima muusikalise keskkonna.

Uue Tänava Orkester lõpetab Mendelssohni sarja Pärnus ja Tallinnas

3. novembril Pärnus ja 4. novembril Tallinnas toimuvate kontsertidega lõpetab Uue Tänava Orkester järjekorras teise kontserdisarja, mis on pühendatud Felix Mendelssohni sümfooniatele. Lisaks orkestrile on kaastegev segakoor HUIK! ja solistid, juhatab Kaspar Mänd.

HELIjaKEEL: „UNI. Jüri Reinvere, Larin Paraske”

Pühapäeval, 28. oktoobril kell 19 toimub Eesti Raadio 1. Stuudios sarja HELIjaKEEL 2018/2019 hooaja avakontsert „UNI. Jüri Reinvere, Larin Paraske”, mis keskendub soome-ugri rahvaste loodususunditele. Esiettekandele tuleb Jüri Reinvere Klarnetikvintett „Hävijää”.

Maarjamäe lossis annab kontserdi erakordne kooslus

Neljapäeval, 25. oktoobril astub Maarjamäe lossi suvesaalis üles erakordne kooslus – vioolakvartett koosseisus Laur Eensalu, Karin Sarv, Helen Kedik ja Liina Žigurs. Koos kantakse ette spetsiaalselt vioolakvartetile loodud teoseid.

Eesti esinduskollektiivid esitavad Arvo Pärdi loomingut Eesti Vabariigi juubelikontsertidel Prantsusmaal

20. oktoobril kõlab kuulsa Pariisi Filharmoonia Pierre Boulezi suures saalis Arvo Pärdi looming, mida esitavad Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester Tõnu Kaljuste juhatusel. Kontserdiga, kus kohal viibib ka helilooja, tähistatakse Prantsusmaa pealinnas Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva.