Muusikauudised

Jõulumuusika festival “Kirikupühad Maarjamaal”

Vaatamata väga keerulistele aegadele kultuurimaailmas kuulutab Corelli Music välja käesoleva aasta jõulufestivali, mis on kestnud juba aastast 2010. Festival algab seekord alles kolmandal advendil, 9. detsembril, kuid kestab ikkagi kuni kolmekuningapäevani 6. jaanuaril 2023.
 
Jõulumuusika festival “Kirikupühad Maarjamaal”
9. detsember 2022 – 6. jaanuar 2023
 
Kauni muusikaga imeline jõuluaeg kirikutes, mõisates ja muusikasalongides üle Eesti. Parim kingitus endale, pereliikmele, armsale sõbrale, töökaaslasele või oma kollektiivi liikmetele on elamus pühademuusikast.
 
Jõuluootus, kolmas advent
R, 9. detsember 2022 kell 18 Tallinna Rootsi-Mihkli kirik    
ADVENDIÖÖ 
Ulla Krigul (orel)
Küünlavalgel hubane advendiõhtu orelimuusikaga endistest aegadest – Bachi ja Regeri jõulukoraalid, orelisüit “Advent”, Regeri “Weinachten” jm.
 
Jõuluootus, neljas advent
L, 17. detsember 2022 kell 19 Viljandi mõis Schloss Fellin
E, 19. detsember 2022 kell 19 Kõltsu mõis, Keila kihelkond, Harjumaa
HELISEV SALZBURG – Jõulu eri           
Katrin Lehismets (sopran, klaver, tekstid) ja Peeter Kaljumäe (bariton, klaver, tekstid)
Särav muusikaline jalutuskäik kaunimate mõisate jõulukaunistustes ballisaalides läbi maalilise Alpilinna Salzburgi koos imeliste laulude ja humoorikate lugudega – Mozart, Lehár, Benatzky, Rodgersi “Helisev muusika”, Gruberi “Püha öö” jpm.
                                                                                   
Traditsioonilised aastalõpukontserdid
K, 28. detsember 2022 kell 20 Tartu Pauluse kirik
N, 29. detsember 2022 kell 19 Tallinna Jaani kirik
JÕULULUGU         
Solistid: Mirell Jakobson (sopran), Ivo Posti (kontratenor), Markus Leppoja (tenor), Atlan Karp (bass)
Tartu Noortekoor, Corelli Barokkorkester ajastu pillidel
Dirigendid Martin Sildos ja Markus Leppoja
Sädelev pühademuusika aastalõpu pidulikus meeleolus kõrgete kirikuvõlvide all – Telemanni ja Pergolesi kantaadid, Mart Jaansoni “Jõulutriptühhon” (esiettekanne), jõululaulud jm.
                                                           
Kolmekuningapäev
6. jaanuar 2023 kell 19 Keila-Joa  mõis Schloss Fall, Keila kihelkond, Harjumaa                
ARISTOKRAATLIK CHOPIN
Ralf Taal (klaver) ja Kai Taal (jutustused)
Ajaloolise mõisalossi pühadesära lummuses saab nautida klaverivõlur Frédéric Chopini imelist ja romantilist muusikat – prelüüdid, nokturnid, valsid jm. Hubane salongiõhtu, kus saab kuulda lisaks kaunile muusikale ka jutustusi esitatavatest muusikapaladest, nende saamisloost ja helilooja traagilisest elukäigust.
 
Corelli Music on rõõmustanud publikut juba 12 korda aastal 2010 alanud jõulumuusika festivaliga “Kirikupühad Maarjamaal”. See kestab kogu pika pühadekuu läbi jõuluootuste ja pidulike aastalõpu suurkontsertide kuni kolmekuningapäeva ja õigeusu jõuludeni jaanuari alguses. “Kirikupühad Maarjamaal” patroon on EELK peapiiskop, Eesti Kirikute Nõukogu president Urmas Viilma. Festivali tunnustas Euroopa Festivalide Assotsiatsioon kvaliteedimärgiga „EFFE Label 2017-2018“.
 
Iga piletiostja toetab sellega Corelli muusikuid ja kaunite kontsertide jätkumist. Kes soovib ja kellel on võimalusi, saab Corelli muusikuid toetada ka läbi Corelli Metseenide Klubi.
 
Lisainfo: www.corelli.ee

Tagasi